18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eğitimciler Karlsruhe Blankenloch’ta Kahvaltıda Buluştu

BW-HABER

Karlsruhe Blankenloch  10 Aralık 2017


Karlsruhe Okul Aile Birliği Türkçe Dersi Öğretmenleri, Karlsruhe Okul Aile Birliği eğitim gönüllüleri ile Blankenloch Karlsruhe’de kahvaltıda buluştu.  İlayda Restorant tarafından hazırlanan kahvaltılı programda, Karlsruhe’de görev yapan 14 öğretmen, Karlsruhe eğitim gönüllüleri ile tanışma kahvaltısında, konu Türkçe derslerinin Alman okullarında son durumu oldu. Karlsruhe Koordinatör Öğretmen Kazım Yılmaz, ” Karlsruhe OAB’nin eğitime verdiği katkı ve destekten dolayı teşekkür ederiz. Birlikte bir çok sorunu aştık. Sivil toplum gücünün eğitim alanında ne denli önemli olduğuna birlikte şahit olduk. Sizlerle birlikte çalışma devam etmek  arzusundayız. ”

Türkçe Derslerine katılım artarak devam ediyor…

Kahvaltı programını düzenleyen, Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın yaptığı özel açıklamada, ‘ Bu gün burada öğretmenlerimiz ile eğitim gönüllülerinin bir araya gelerek tanışmalarını sağladık, işbirliğini nasıl artırabiliriz, neler yapabiliriz onu görüşürken, şuanda devam eden Türkçe derslerinin varsa sorunlarını konuşmak istedik. Türkçe dersleri ile ilgili Karlsruhe’de büyük bir sıkıntı yok. Derslere olan ilgi güzel, aynı zamanda öğretmenlerimizde yeterli sayıda Karlsruhe’de mevcutlar. Bizler bundan sonra daha kalıcı ve kurumsal neler yapabiliriz ona bakacağız. ‘ diyen Erdem Arın, okularda karşılaşılan sorunların çözümünde Karlsruhe Okul Aile Birliğine başvurulabileceğini söyledi. 

Çocuklar doyasıya tadını çıkardı

Kahvaltıya aileleri ile birlikte katılan eğitimciler, bol bol sohbet ettiler. Bu arada Karlsruhe’de başlayan ani kar yağışı en çok kahvaltıya katılan çocukları sevindirdi. Çocuklar büyükleri içeride bırakıp karın tadını doyasıya çıkardı. İlayda Restorant tarafından hazırlanan ve sunulan kahvaltı tam not aldı…

Karlsruhe Okul Aile Birliği yönetiminden Seher Arın ve Bayram Mansuroğlu misafirlere gül hediye etti.