20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Eşkiya Pforzheim’da Saldırdı

BW-HABER

Pforzheim 14 Şubat 2018


Almanya’nın Pforzheim kentindeki olay Türkçe’de bulunan bir sözü tekrar gündem yaptı. Pforzheim kentinde şehir merkezinde 2 Numaralı Otobüs “Leopoldplatz”da durdu.  Gece 23:50 sıralarında otobüsten inmek isteyen yaşlı adamı 4 genç henüz nedeni anlaşılmayan bir konudan dolayı aşağı çekerek indirdi. 4 kişilik eşkiya grubu yaşlı adama acımasızca  saldırdı. Olay yerinde bulunan 24 yaşındaki genç, yaşlı adamı grubun elinden kurtarmak için müdahalede bulundu. Bunun üzerine öfkeli grup, 24 yaşlarındaki gence döndü ve vurmaya başladı. Şehir eşkiyaları genci yere yatırarak vurmaya devam etti. 

Çevrede bulunan vatandaşların müdahalesi üzerine 4 kişilik çete olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Olay yerine gelen polis, hem 4 kişilik çeteyi, hemde saldırıya uğrayan adamı arıyor. Olay akıllara Türkçe’de ‘ Paran varsa kefil ol, vaktin varsa şahit ol. ‘ sözünü hatırlattı. 

20-22 yaşlarındaki şehir eşkiyalarından bir tanesi, 168cm boyunda, beyaz kürklü ve  kot ceket giyiyor. Diğer eşkiya, 
yaklaşık 180 cm uzunluğunda ve kırmızı bir kışlık ceket giyiyor. Diğer eşkiyalar net olarak görünmediği ve konu ile ilgili bilgisi olanlar  Pforzheim polisine bilgi vermesi istendi  07231/186 – 3211