14/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

EUBA Doğu Almanya “Business Bridge” Projesini Başlattı

 

BW-HABER

Haber Merkezi 28 Kasım 2018


EUBA DOĞU ALMANYA ‘’BUSİNESS BRİDGE’’ PROJESİNİ HİLTON’DA BAŞLATTI

 

EUBA (Avrupalı İş Adamları Birliği) Doğu Almanya, ‘’B2B Business Breakfast’’ adı altında Berlin Hilton otelinde gerçekleştirdiği programda iş adamlarını bir araya getirdi. Programa EUBA üyelerinin yanı sıra, Berlin’den, Almanya’nın çeşitli şehirlerinden ve Türkiye’den iş adamları yoğun ilgi gösterdi.

Açılış konuşmasını yapan EUBA İkinci Başkanı Tarkan Baran ‘’Bizler bir çatı altında toplanmış olan, aynı idealleri taşıyan, hakkın, hukukun bilincinde Avrupalı İş Adamları Derneği EUBA olarak, sizlerle çeşitli vesilelerle bir araya gelmek, tanışıklığımızı artırmak, birlikte iş yapmak ve birlikte çözümler üretmek, birlikte büyümek istiyoruz.  

EUBA bir sermaye ve iş adamları platformu olmasının yanı sıra, kökenleri, tecrübesi ve Avrupa örgütlenmesi ile kültürel derinliği olan köklü bir yapıdır. Bu yapı içerisinde bizim için para kazanmak ve sermaye artırmaktan daha önemli değerler vardır, bu değerler doğrultusunda bizler iş hayatımızın ve sosyal yaşamımızın ahlak ve adalet temelinde yükselmesini hedefliyoruz. Zaman hepimiz için çok hızlı akmakta, bu değerler doğrultusunda iş yapmak, ahlaken, sosyal olarak yükselebilmek için iş dünyası olarak birlikte hareket etmek zorundayız’’ dedi.

‘’Business Bridge’’ projesi ile iş köprüleri kuracaklarını belirten Tarkan Baran, Avrupa örgütlenmeleri ile il adamlarını bir araya getireceklerini, bu minvalde bugün 2 projenin iş adamlarına sunulacağını belirtti. Açılış konuşmasının ardından, Muzaffer Türk EUBA Doğu Almanya’nın 2018 faaliyetlerini ve çalışmalarını ortaya koyan ve 2019 faaliyet planını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Sunumdan sonra Sarımert Yapı tarafından Türkiye’de bitirilen emlak yatırım projesinin sunumu gerçekleştirildi, ikinci proje olarak T&B İnovasyon Tasarım tarafından Yumurta Viyolü projesi tanıtıldı. Her iki projede büyük ilgi ile karşılanırken, yatırımcılar sunum sonunda şirket yetkilileri ile irtibata geçtiler.

Yapılan kahvaltının ardından, Başkan Halil Kaya kapanış konuşmasında katılımcılara teşekkür etti. Program sonunda EUBA Doğu Almanya’ya üye olan, Akkus Schwertransport GmbH dan Tarık Cürebal, Foto VİP ten Oğuzhan Yılmaz, Mondial Pflegedienst ten Behçet Saltık, Tontex Lüftung tan Hüseyin Göktepe, Non-Stop Kurier den Muharrem Esmer ve Adem Esmer, Anteplioğlu Baklava dan Cemil Solak, Burgerzimmer dan Selçuk Başar, TYS Bauausführungen den Mustafa Yıldırım, Sray Gewürze den Ramazan Özçelik, Adige Obst- und Gemüsehandel den Abdullah Örnek, Altınsaray Event ten Mustafa Kızıleniş ve Vodafon dan Timurcan Gümüşdere EUBA yöneticilerinden rozetlerini aldılar.