12/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Fatih Kamacı İki Kemer’in Sahibi Oldu

BW-HABER Karlsruhe

Almanya’nın merakla beklediği Karlsruhe kentinde bulunan Rheinstrandhalle’de düzenlenen Pro league Şampiyonluğu ve AFSO Özel Kemer şampiyonluğunu 32 yaşındaki Dünya Kick Boks Şampiyonu Fatih Kamacı aldı. Fatih Kamacı 1,92 m boyundaki güçlü Sırp rakibini birinci rauntta nakavt etti. Profesyonel dünya kick boks şampiyonu Fatih Kamacı (32) 91 kg ağırlındaki Sırp rakibi Nenad Letic’i 9 ayak darbesiyle nakavt etti.

Fatih Kamacı bir raunt süren müsabakanın ilk saniyelerinde rakibine üstünlük sağlamayı başardı. ilk iki ayak darbesi sonucu ağır darbe alan Nenad Letic’e hakem tarafından sayı saydırıldı. Mücadeleye devam edeceğini belirten Letic’e Kamacı’dan etkili dayak darbeleri gelmeye devam edince hakem bir kez daha sayı saydı. 9 uncu ayak darbesi ile ringe havlu atan Letic nakavt oldu.

32 yaşındaki Dünya Kick Boks Şampiyonu Fatih Kamacı’nın 3 federasyon, Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu bulunuyor. Kamacı, Karlsruhe’de düzenlenen Pro league Şampiyonluğu ve AFSO Özel Kemeri ile birlikte Avrupa’nın dikkat çeken sporcusu oldu. Dünya şampiyonluğunu korumak için 7 Aralık’ta ringe çıkacak Kamacı’ya bir çok federasyondan ve ülkelerden maç teklifleri gelmeye başladı.