18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Gaggenau Öğretmenlerle Buluştu

img_3624


haber-haber

GAGGENAU  12 Aralık 2016

Gaggenau Türk Okul Aile Birliği Yönetimi Bölgelerinde görev yapan öğrtemenlere, yöneticilere ve eğitim gönüllülerine yemekli toplantı düzenledi. Toplantıya Gaggenau ve Rastatt Türkçe ve Türk Kültürü Öğrtemenleri, Gaggenau Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Pervaneli, Karlsruhe Sanatçılar Platformu Başkanı Mehmet Söyleyici ve Gaggenau TOAB Yeni Yönetim Kurulu, Eğitim Gönüllüleri katıldı.

Karlsruhe Sanatçılar Platformu Başkanı Mehmet Söyleyici, İstanbul’da meydana gelen menfur terör saldırısı sebebiyle müziği iptal ettiğini açıkladı. ” İstanbul’da meydana gelen patlamada hayatını kaybeden polislerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet dilerim. Bu gün burada öğretmenlerimiz için müzik yapmayacağız ama bizler için çok değerli eğitimcilerimizle sohbet edeceğiz.” Söyleyici, okul yıllarında müsamerelerde görev aldığını, sanat hayatında öğretmenlerin çok özel bir yeri olduğunu ifade ederek, ” Ben öğrtemenleri ailemden biri gibi görürüm. Nerede bir öğretmen görsem sevinçle duygulanırım. Gaggenau Bölgesinde öğretmenlerin gönüllerini alalım, orada bir sohbet yapalım diye öneride bulundum. Başkan Mahmut Pervaneli bunu gerçekleştirdi, sizleri, yönetimi tebrik ederim.” Dedi.

Mahmut Pervaneli’de yapılan çalışmalar ve öğretmenler ile birlikte gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi. Pervaneli, ” İstanbul’da menfur saldırı hepimizi üzdü. Yapmayı planladığımız konser ve Ege Zeybek oyunlarını sanatçılarımız halkın sanatçıları olduğunu bir kez daha ispatlayarak, iptal etti. Bu gün burada bizler için bir yıl boyunca çalışan bölge öğretmenlerimizle bir günde olsa sohbet etmek için bir araya geldik.” dedi. Mahmut Pervaneli, Gaggenau Belediyesi ile yapılan uyumlu çalışmalara değinerek, Gaggenau’da örnek gösterilen bir eğitim gönüllüleri derneği olmayı başardık dedi. Gaggenau OAB’nin yeni yeri ve Türkçe Dersi konusunda iyi mesafelerin alındığını söyleyerek çalışmalarımız devam ediyor dedi.

Gaggenau kentinde belediyeye ait müzik okulunda yapılan yemekli toplantıda, Başkan Mahmut Pervaneli, Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleri Ada Çetinkaya, Muzaffer Çoban ve Şehri Kılıç’a (Özel Öğretmen) hediyelerini takdim etti.

Mahmut Pervaneliden hediyesini alan, Muzaffer Çoban yaptığı kısa konuşmada; ‘Sizler bizim için değerlisiniz. Sizlerin çocuklarınıza küçük bir katı sağlamak, yavrularımıza iyi bir gelecek sağlamaktır.’ Dedi.

Şehri Kılıç ” Bu görevi gönüllü severek yaptım. Faydamız olduğu sürecede yapmaya devam ederim. Çocuklarımıza, bu güzide topluma faydamız olduysa ne mutlu bize.”

Ada Çetinkaya’da ” Gaggnau OAB’nin çalışmaları, öğretmenlere verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Gaggenau Türk Okul Aile Birliği tarafından  düzenlenen ” Öğretmenlerle Buluşma ” etkinliğinde sahne alacak Ege Zeybek oyuncuları Onur ve Okan Cavga, İstanbul’da meydana gelen terör olayları sebebiyle gösterilerini iptal etti.  Öğretmen ve konuklara verilen ikramlar ile etkinlik son buldu.