13/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Genç Sanatçı Bulut Akkale Karlsruhe’de !!!

 img_1464

BW-HABER

Karlsruhe 20 Mart 2017


Genç Sanatçı Bulut Akkale Karlsruhe’de !!!

Alman Kültür Derneği ve Karlsruhe Okul Aile Birliğ’nin davetlisi olarak Karlsruhe’ye gelen ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Bulut Akkale bir çok yeni projeyle sevenlerinin karşına çıkacak.  Geçtiğimiz hafta Fransa’nın başkenti Paris’te tek kişilik yaptığı stan up gösterisi hayli ilgi gören sanatçı gösterilerine Almanya’da devam etmek istiyor.

Genç sanatçı Karlsruhe’de bulunan Türk ve Alman derneklerinin daveti ile 10 günlüğüne geldiği Almanya’da 2 aydır çalışmalarına devam ediyor. Bulut Akkale ” Davet üzerine gelmekten gurur duydum. Bu misafirperverlikten beni çok mutlu etti. Karlsruhe’de başlayan projeler, yeni projeleri gündeme getirdi. Mannheim kentinde ve daha bir kaç kentteki derneklerden proje teklifleri aldım.  Bizler barışçı insanlarız, önyargıları kırmalıyız.”  diyen sanatçı ileriye dönük yatırımlarında sinyalini verdi. Akkale” Niçin 5 yıl sonra burada bir Bulut Akkale adında bir sanat okulu olmasın” dedi.

Genç sanatçı son zamanlarda gerilen Türkiye-Almanya ilişkisi içinde sanatın köprü olması gerektiği vurguladı. Almanya’da kendisine gösterilen ilgiden bir hayli mutlu olan, Bulut Akkale algılarımı o kadar çok değiştirdilerki, kendimde bir sorumluluk hissettim ” Atlayıp geldim” dedi.

Bulut Akkale Karlsruh’de bulunan Karlsruhe Türk Müziği Korosu’nda diksiyon, sahne duruş, mimik, sahne tekniği ve duruşu workshop çalışması yapacak.  Ahmet Ceylan  tarafından yönetilen koro ile ilk defa çalışacak olan Bulut Akkale heyecanını gizlemiyor. Karlsruhe’de başlayacak work shop çalışması Almanya’nın diğer şehirlerinde yapılmaya devam edecek.

Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun olan Bulut Akkale, okul yılları boyunca pek çok tiyatro oyununda, dizi ve sinema filminde yer alır. Halen Bakırköy Belediye Tiyatrolarında görev alan Bulut, Alper Mestçi’nin yazıp yönettiği korku türünde ki  Siccin-2  sinema filminde Şeyda Terzioğluyla başrolü paylaşır. Genç oyuncuyu geçtiğimiz Mart ayında izleyiciyle buluşan Son Mektup sinema filmiyle beyaz perdede görürüz.

img_1506