24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Görkemli Kutlama

20 inci Yılını Birlikte Kutladık


BW-HABER  Karlsruhe  29 Kasım 2016 


Karlsruhe OAB, Kadınlar Derneği, Mozaik Halk Oyunları, Karlsruhe Türk Müziği Korosu katıldı…


 

folkloraa

Karlsruhe Uluslararası Buluşma Merkezi (IBZ) 20 inci yaş gününü görkemli bir program ile kutladı.  IBZ binasında bulunan 12 göçmen derneği ile birlikte kutlayan IBZ, farklı millet ve kültürden insanları biraraya getiren önemli bir kuruluş. IBZ 12 derneğin faaliyet göstermesine rağmen çok farklı kültürler yıl boyunca IBZ salonunda kültürel çalışmalar yapıyor.

IMG_6898

Kutlamalarda açık kapı faaliyeti düzenleyen Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği  bu önemli organizasyonda yerini aldı.  Karlsruhe OAB üyeleri tarafından hazırlanan; Türk mutfağı, folklör, müzik korosu, okul yardım kursları, geziler gibi faaliyetler ziyaretçilere tanıtıldı. KOAB basın sözcüsü Seher Arın, IBZ’in Karlsruhe’de yaşayan göçmenlere önemli bir katkıta bulunduğunu belirterek, OAB olarak IBZ’in bir çok çalışmasına katıldıklarını, bundan sonrada birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

IMG_7147

Türk kadınlar Derneği’de İBZ binasında açtıkları resim sergisinde Türk kadının başarısını tanıttılar. Dernek üyeleri tarafında yapılan resimler büyük ilgi görürken dernek başkanı Mine Kılıçer, amacımız, ülkemizi ve kadınlarımızın başarısını tanıtmak dedi. Mozaik halk Oyunları, Denizli ve izmir oyunları ile IBZ’tin 20 inci yılına renk kattı.

IMG_6908

Karlsruhe Türk Müziği Korosu, Bahri Eğribaş’ın yönetiminde sanat ve tasavvuf müziğinden örnekler verdi. Sanatçı Ahmet Ceylan tarafından kurulan ve çalışmalarına başlayan müzik korosu, kısa zamanda ilk mini konserini vermiş oldu.

IMG_9082


IMG_9078