30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Hüseyin ile Ayşegül’de Muradına Erdi.

img_9205

Hüseyin ile Ayşegül’de Muradına Erdi.


BW-HABER   Wörth 15 Ekim 2016 Cumartesi


Wörth kentinde Fetshalle Salonunda Dünya Evine giren Hüseyin ve Ayşegül Kaya çiftinin mutlulukları aileleri, akrabaları, sevenleri tarafından paylaşıldı. Karlsruhe Başkonsolosluğu Çalışma Ataşeliği Sosyal Güvenlik Uzmanı, Osman Kaya ve Fikriye Kaya’nın  oğlu Hüseyin ile Mehmet ve Kamile Çelik çiftinin kızı Ayşegül Festhalle’de 1000 e yakın konuğun katıldığı 2016 yılının ”En İyi Düğünleri” arasına giren bir tören ile evlendiler.

Hüseyin Kaya düğün töreninde ”Harmandalı” oyunu ile ilk dans öncesi yaptığı Ege Zeybeği oyunu görülmeye değerdi. Gece boyunca Hüseyin ve Ayşegül Kaya çiftini arkadaşları yalnız bırakmadı. Osman Kaya; Osmaniye, Çorum, Elazığ, Adıyaman, Köln ve diğer uzak şehirlerden gelen ve çiftlerin mutlu günlerinde yanlarında yer alan akraba ve dostlarına teşekkür etti.

Düğünde sahne alan Karlsruhe Sanatçılar Platformu Başkanı Mehmet Söyleyici, Ege yöresi ile  başladığı türkülerine, Anadolunun farklı yörelerinin sevilen türküleri ile geceye renk kattı. Düğünde bir süprizde damattan geldi. Hüseyin Kaya, Efe Zeybek Oyuncusu Onur ve Okan Cavga ile gecenin en güzel  süprizini yaptı. Efe oyunu ile süpriz yapan 3 genç, Mehmet Söyleyici’nin bağlamasıyla ile Ege’nin kahramanlarını bir kez daha andılar.

Düğüne, Karlsruhe Başkonsolosluğu çalışanları, İşadamları, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, spor, sanat ve akademisyenler katıldı. Gece boyunca Osman Kaya ve Fikriye  Kaya misafirler ile tek tek ilgilendiler.

img_9121


img_9172


img_9288img_9102


img_9200img_9101


img_9291