01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

İlk Defa Türk Müzik Okulu Bu Festivalde Yer Aldı

BW-HABER

Karlsruhe 16 Eylül 2018


Harmony Müzik Okulları, Karlsruhe Devlet Tiyatroları Festivaline Katıldı

Almanya’nın Karlsruhe kenti devlet tiyatrosu Badisches Staats Theater 300 üncü yıl etkinlikleri kapsamında festival düzenledi. ” VON ZUKUNFT – 300 JAHRE STAATSTHEATER” , ” Devlet Tiyatrosunun 300.üncü  Yıl Geleceği ” konulu festivale ilk defa bir Türk müzik okulu Harmony katıldı. Karlsruhe, Mannheim, Stuttgart’ta faaliyet gösteren Harmony Müzik Okulu festivale farklı bir renk kattı. 

Harmony Müzik Okulları sahibi müzik öğrtemeni Hakan Çevik ve öğrencileri müzikleriyle festivalde dikkati çekti. İlk defa bir Türk müzik okulunun katıldığı festivalde Harmony Müzik Okulu tam not aldı. Karlsruhe Opera müdürü Dr. Achim Sieben tarafından davet edilen başarılı müzik öğretmeni Hakan Çevik yaptığı açıklamada ‘ Bu önemli davet için  teşekkür ederim. Bizlerle organizatörler yakından ilgilendi. Almanyanın her yerinden müzik okulları ve tiyatrolar vardı bu büyük etkinlikte, Türk Müzik okulu olarak iyi bir şekilde temsil ettiğimize inancım tam. İnanıyorumki daha ileriye daha güzele hiç yorulmadan öğrencilerimle beraber sevgi tohumlarını ekmeye devam edeceğiz.”

Karlsruhe Badisches Staats Theater alanında kurulan fstival alanına Almanya’nın farklı kentlerinden katılan müzik ve tiyatro okulları gösterilerini sergiledi. İlk defa bir Türk müzik okulunun katıldığı önemli festival sonrası Dr. Achim Sieben Hakan Çevik ve öğrencilerini tebrik ettti ve bir sonraki festivale katılmalarını istedi.