20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

İsmail Erdem ‘Şu anda burada resmi bir organ olarak ATFF federasyonunu görüyoruz.’

BW-HABER
Stuttgart

Stuttgart kenti yakınlarında Avrupa Türk Futbol Federasyonu tarafından düzenlenen ‘ Avrupa’da Türk Futbolu ‘ konulu panele konuşmacı olarak Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem katıldı. İsmail Erdem panelde yaptığı konuşmada; Milli takımın bu sene başarılı olduğunu, özellikle de Şenol hocanın gelişi ve genç bir ekip, yeni bir jenerasyonla takım kurulduğunu söyledi. Erdem, futbolun parasal bir endüstri olup dünyada vazgeçilmez bir tutku olduğunun altını çizdi.

İsmail Erdem konuşmasına şöyle devam etti,” Başta ATFF Genel Başkanı Levent bey olmak üzere, ekibini yürekten tebrik ediyor, alkışlıyorum. Türkiye Futbol Federasyonu olarakta ülkemizin menfaatleri doğrultusunda milli menfaatlerimizin yerlilik gelişimi noktasında her türlü atılacak adıma, müsbet adıma bizde destekçi olacağız. Ülkemizin özellikle milli takım bünyesinde var olan gençlerimizin Avrupa merkezli takımlarda alt yapılarda yetişmesi bize şunu söylüyor; Evet Avrupa önemli bir kaynak merkezi çünkü futbol burada icat edildi. Dünyaya yayıldı ve futbol dünyasında dönen paranın yüzde 80 i Avrupa’da var oluşu, yetişen gençlerin buralardaki alt yapılardan çıkması, bir çok Afrika’da yetişen yıldızların, Güney Amerika’da yetişen yıldızların Avrupa’da futbol oynaması, Futbolun çekim merkezinin Avrupa, futbolun çekirdeğinin Avrupa olduğunu gösteriyor.Burada özellikle genç kuşaklara bu fırsatları vererek sizlerde önemli katkıda bulunuyorsunuz. Sizleri yürekten alkışlıyorum. Özellikle yetişen yıldız gençlerin Türk milli takımına kazandırılması noktasında temeli 8 ay önce atılan ATFF’nin önemli bir misyon üstleneceği inancımız tamdır. Özellikle Almanya ve diğer ülkelerde ki gençlerin seçme yaşlarına geldiğinde hangi ülkeyi tercih edecek tartışması bir kenara bırakılmalı. Elbette her genç istikbalini koruyacak. Bir tarfıyla emek verdiği futbolun maddi cephesinden de olaya yaklaşacak. Ama milli duygularla gençlerimiz yetişirse, sizlerde onlara aracı olursanız, yeni doğacak dünya yıldızları Türk milli takımını tercih ettiği zaman dünyanın en üst liglerinde, en güçlü takımlarında futbol oynayacaklar, oyansınlar onlar bizim gururumuz olacak. Ama o yerli gençlerimiz milli takımı tercih ettiği zaman neden dünya şampiyonu olmayalım. İşte bunun alt yapısını ATFF den bekliyoruz. Her zaman manevi olarak yanınızda olacağız. Her zaman iletişime açık olduğumuzu iletiyoruz. Şuanda burada resmi bir organ olarak ATFF federasyonunu görüyoruz. Sizlerin yapacağı her çalışma bizlerinde yakın takibinde olacak. Sizlere TFF olarak başarılar diliyoruz.’

TC Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner’de ATFF’nin çalışmalarını önemsediğini ifade ederek, çalışmalarda Alman Futbol Federasyonunda katkısının olasının gerektiği vurgusunu yaptı.
Stuttgart kentinde düzenlenen panelde ATFF Genel Başkanı Levent Karaca bir konuşma yaparak, yönetim kurulu üyelerini tanıttı. Yönetim kurulu üyelerini sahneye davet eden Levent Karaca, ilk hedeflerinin alt yapı çalışması olduğunu ifade etti.