25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kangal Görücüye Çıktı Ödülü Aldı

kangal-fuar


BW-HABER  Karlsruhe    14 Kasım 2016


Dünyaca ünlü Sivas Kangal’ı görücüye çıktı. Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen 72. inci Uluslararası (IRAS) ve 5. inci Ulusal Cins Köpek Fuarında hak ettiği yeri alan dünyaca ünlü Sivas Kangal köpeği, 30 aylık ‘Sivas’ ödüle layık görüldü. Almanya’nın tanınmış Kangal yetiştiricileri Ergün Yıldırım, Murat Bozkurt ve Baha Sırtmaç ‘Sivas’ adındaki özel  kangal köpeği ile katıldıkları fuarda yine  ilgi odağı oldu.

Hayvan yemi satıcılarında katıldığı fuarda, düzenlenen güzellik yarışmasında ‘Sivas’ isimli Kangal köpeği ödül aldı. Ergün Yıldırım ödül ile ilgili olarak ” Dört senedir bu fuarlara katılıyoruz. Fuarda hem Kangal köpeğimizi tanıtıyoruz, hemde Kangal sahiplerine Kangal  hakkında bilmediklerini anlatıyoruz. Kangal diğer köpeklerden çok farklı, iyi tanımak gerek, duygusal ve çok çalışkan bir köpek.” dedi.

Germay Winner 2016 ödülünü alan ‘Sivas’ ismindeki Kangal eğitmeni Murat Bozkurt yaptığı açıklmada , ‘Bu sene 8 yarışmaya katıldık. Sicimoğlu markası ile katıldığımız ve kendi yetiştimemiz olan kangallar yarışmalarda kupaları hakkıyla topladı. 2017 senesinde de 8 fuara katılacağız. Karlsruhe’de düzenlenen  IRAS Fuarında hak ettiği ilgiyi Kangal köpeği gördü. Almanya’da Kangal’a olan ilgi hızla büyüyor. Bizlerin sattığı Kangal köpeklerin geldiği soyları belli, Kangal köpeğinin ırkının bozulmamasına dikkat ediyoruz. Sağlıklı Kangalların yetişmesi için çalışıyoruz.” dedi.

kangal-fuar2