17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği Öğretmenler Toplantısı Gerçekleşti

BW-HABER

Karlsruhe 27 Şubat 2018


Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği´ne bağlı  Freiburg, Schramberg, Nagold, Pforzheim, Tuttlingen, Lörrach, Offenburg bölgelerinden  yaklaşık 60 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda 25 Şubat 2018 Pazar günü Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan ve Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan ile bir araya gelerek eğitim çalışmaları konusunu görüştüler.

Türkçe ve Türk Kültürü Dersi başta olmak üzere eğitimle ilgili sorun ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı da Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Mustafa Yağbasan,  Almanya’da Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Öğretmenlerinin varlığının çok mühim olduğunu, yurtdışı öğretmenlerinin ülkemizi temsil noktasında yapacakları çalışmaların önem arz ettiğini, anadil eğitimine yönelik teorik bilgilerin pratiğe dönüşmesini beklediklerini ifade etti.

Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan, Türkçe derslerinin daha verimli hale gelmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu. Eğitim ve Türkçe konulu toplantının ikincisi  4 Mart tarihinde düzenlenecek.