01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe ‘de 15 Temmuz Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

Karlsruhe ‘de 15 Temmuz Şehitleri Anma Etkinliği Düzenlendi

Almanya’nın Karlsruhe şehri ve çevresinden gelen vatandaşlar, T.C. Essen Başkonsolosluğu binasında demokrasi nöbetinde buluştu. Nöbete Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol konsolosluk personeli katıldı.

BW-HABER

Karlsruhe 15 Temmuz 2017


 

Almanya’nın  Karlsruhe şehri ve çevresinden gelen vatandaşlar Karlsruhe Başkonsolosluğu bahçesinde buluştu. 
Karlsruhe Başkonsolosluğu binasında düzenlenen Milli Birlik ve Demokrasi anma programı ardından vatandaşlar, Karlsruhe Başkonsolosluğu bahçesinde saat 22:00’da bir araya geldi. Konsolosluk personelininde katıldığı sembolik nöbette başkonsolos vatandaşlar ile bir süre sohbet etti.

ASİP (Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu)  başkanı Sedat Demir ve Türkiye Şehitler Derneği federasyon başkanı Mehmet Güner’inde katıldığı nöbette, Güner kısa bir açıklamada bulundu; Güner konuşmasında 15 Temmuz hain darbe sonucu şehit edilen insanların  Avrupa’da anılmasının önemini kaydederek, Karlsruhe Başkonsolosluğunun vatandaşlara gösterdiği ilgi ve alakaya teşekkür etti. 

Sedat Demir’de sembolik olarak tutulan bu nöbeti önemsediğini ifade ederek,  ” Gelecek senelerde çocuklarımızla, gençlerimizle tüm derneklerle birlikte organize ederek anmayı,  nöbet tutmayı istiyoruz. Karlsruhe Başkonsolosluğuna gösterdikleri kolaylık ve ilgi, alaka için teşekkür ederiz.” dedi.

Karlsruhe Başkonsolosluk bahçesinde dev Türk bayrağı açıldı. Şehitler için yapılan duaların ardından kalabalık sessizce dağıldı.