13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Bayram Mesajı

gürkan avcı2


BW-HABER    Karlsruhe      7 Temmuz Perşembe  13:00


Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Öğretmenlere, Eğitim Gönüllülerine, Öğrencilere Bayram Mesajı Yayınladı

Almanya’da yaşayan 4 milyonu aşkın Türk toplumu olarak Ramazan Bayramımızı karşılamanın eşsiz mutluluğu içindeyiz.

Toplum olarak bayramlarımızın milli benliğimizde ve manevi hayatımızda üstün yeri ve güzide değeri vardır.

Bu münasebetle Ramazan Bayramımızı fırsat bilerek, birbirimize olan sevgimizi gösterelim. Darda ve sıkıntıda olan kardeşlerimizin yardımına koşalım. Aramızdaki kırgınlığa, dargınlığa, küskünlüğe son vererek iri ve diri olalım. Hassaten gurbette olmamız hasebiyle sözlerimizle değil davranışlarımızla inancımızın gereği İyilikleri, güzellikleri, insani erdem ve hasletleri öne çıkaralım.

Çocuklarımıza bırakabileceğimiz en değerli mirasın dünyanın her yerinde geçerli kaliteli bir diploma olduğunu unutmayalım. Ebeveynler olarak çocuklarımıza milli ve moral değerlerimizi, dil ve kültürümüzü, mensubu olduğu vatanını, bayrağını, tarih ve medeniyetini öğretmek ve özümsetmek gibi mühim bir vebalimiz bulunduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayalım.

Devletimiz ve milletimizin yükselmesi, yücelmesi, güçlenip kuvvetlenmesi, Almanya’daki Türk toplumu olarak bizlerinde birlik ve beraberlik içinde yaşamasına bağlıdır. Tarihimize bakarsak ‘Büyük Milletimizin’ zaferleri, başarıları ve kültürünün temelinde, birlik ve beraberlik ruhu olduğunu açıklıkla görmek mümkündür.

Bu itibarla Ramazan Bayramılosoh Aziz Milletimizin her ferdine esenlik getirmesini; tüm insanlığa barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyor;  vatanımız ve milletimizin bekası için şahadet şerbetini içen kahraman şehitlerimize rahmet diliyoruz…

www.karlsruhe.meb.gov.tr

T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu
Eğitim Ataşeliği
Konsolsoluk