01/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe haykırdı, ‘ Nefes Alamıyorum’

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe haykırdı ; Nefes Alamıyorum !!!

Karlsruhe’de yaklaşık 4 bin kişi ırkçılığa ve Amerika’daki cinayete karşı sokaktaydı. Karlsruhe kentinde iki ayrı gösteri düzenlendi.

Yaklaşık 4 bin kişi Schloßplatz ve Friedrichsplatz’da ırkçılığa karşı bir araya geldi. “Siyah hayat önemlidir.” hareketinin protestoları Almanya genelinde gerçekleşti. ABD’de George Floyd’un ölümü üzerine dünya genelinde düzenlenen protestolar Karlsruhe kentinde sakin geçti.

Karlsruhe Saray Meydanında bir araya gelen gençler barışçıl gösterilerinde hayatını kaybeden George loyd için 10 dk sessiz kaldılar.

Jony Ganter, tarafından düzenlenen gösteride, Ganter ırkçılığın kimin başına ne zaman geleceğinin belli olmadığını ifade ediyor. Sosyal medya üzerinden duyurulan organizeye katılımın yoğun olduğu belirtilirken, bu kadar katılımın olacağı düşünülmediği ifade edildi.

Gösteriye katılan Karlsruhe Belediye Başkanı Frank Mentrup, Karlsruhe için harika bir işaret diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Karlsruhe kentinde Friedrichsplatz’da gerçekleşen ikinci gösteriye bin kişinin üzerinde katılım gerçekleşti.
“Biz Karlsruheyiz – Irkçılığa Hayır” sloganı altında düzenlenen gösteride

Sylvia Holzhäuer-Ruprecht, “Bunu insanlık ve çocuklarım sevgisi için yapıyorum,” dedi. Irkçılığın hala birçok yönü vardır, birçok beyazın tanımayacağı sistematiktir. Bilinç altında çok şey değişmeli.

Polis sözcüsü Jürgen Zimmer, katılımın yoğunluğu ve hiç bir taşkınlığın yaşanmamasından memnuniyetini dile getirdi.
Gösteriye katılacağı tahmin edilen aşırı sol grupların her iki organizasyonada katılmadığı görüldü. 4 bin gösterici için sadece 15 polis görev yaptı.