03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Lernzentrum’a Ali Batmaz’dan Ziyaret

BW-HABER Karlsruhe 11 Mayıs 2019

Karlsruhe Eğitim Merkezi (Lernzentrum) önemli bir ziyaretçi ağırladı. Almanya’da yayın hayatını sürdüren KİLİM Gazetesi yöneticilerinden gazeteci Ali Batmaz Karlsruhe Lenrzentrum’u ziyaret etti. Ziyarette Avrupa Sivil İnisiyatif Platformu Başkanı Sedat Demir, eğitim merkezi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Eğitim merkezinde bulunan kütüphaneyide inceleyen Batmaz, kütüphanede birbirinden değerli eserlerin bulunduğunu söyleyerek, ‘ Bugün Karlsruhe Lernzentrum’u ziyaret ettim. Özellikle kütüphanenin çok zengin ve faydalı olduğunu gördüm. Üniversite öğrencilerinin burada ders çalışmaları, diğer öğrencilere destek olmaları çok güzel bir davranış. Ayrıca ücretsiz Türkçe dersi verilmesini kültürümüzün korunması ve devam ettirilmesi açısından çok doğru buluyorum.’ dedi.

Ali Batmaz ziyarette Türkçe dersini bir süre izledi. ASİP Genel Başkanı Sedat Demir, KİLİM Gazetesinin eğitim, kültür ve spora verdiği destekten dolayı Ali Batmaz’a teşekkür etti. Demir, ‘ Basınımızın güzide temsilcisi Ali Batmaz beyin ziyareti bizlere çalışmamızda cesaret evrmiştir. Türk basını Almanya’da çok önem arz etmekte, ancak gerekli desteği alamadığına inanıyoruz. Basınımızın hak ettiği yere geleceğini düşünüyor, bu ziyaretten dolayı kendisine teşekkür ediyorum. ‘

Karlsruhe Lernzentrum’da 2 Türkçe sınıfı ve kütüphane mevcut. Ayrıca üniversite öğrencileri serbest çalışma ortamı bulurken, yakın bir zamanda Almanca, matematik gibi derslerde öğrencilere ücretsiz kurs verilecek.