24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Okul Aile Birliği Erdem Arın’la devam dedi…

BW-HABER Karlsruhe

‘ Birlik ve beraberlik içinde bu zor günlerimizide aşacağız. Almanya’da 60 yıla yaklaşan göç tarihimizde bir çok başarılı işlere imza atmış olan eğitimcilerimizi Rahmetle anıyoruz.’ Erdem Arın KOAB Başkanı

Kalsruhe Okul Aile Birliği yeni yönetimini seçti. Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanlığına Erdem Arın seçildi. KOAB Başkanı Erdem Arın 6 ıncı dönem seçildiği OAB derneği yeni yönetimini oluşturdu. Buna göre Karlsruhe OAB şu isimlerden oluştu; Başkan Erdem Arın, Başkan Yardımcısı Bayram Mansuroğlu, Birol Tayşi, Genel Sekreter Filiz Sofyalı, Mihrican Kır, Sebahat Kılıçer, Tülay Tali. KOAB diğer yöneticileri de; Yaşar Sekban, Vildan Özcan, Mualla Ulusoy, Zeliha Cat, İpek Güldoğan, Yeter Bursalı ve Tijen Çetinkaya isimlerinden oluştu. Denetlemede; Tahir Düzgün, Tuncay Ulusoy ve Cihan Özcihan yer aldı.

Karlsruhe OAB seçimi saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. KOAB yöneticisi Filiz Sofyalı, derneğin 2 yıllık faaliyet raporunu okuyarak, yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. KOAB yöneticisi Tahir Düzgün, KOAB ‘nin 2 yıllık mali raporunu üyelere sundu.

Yapılan seçimlerde Erdem Arın başkanlığında yeni yönetim oluşturuldu. Arın, çalışmalara kaldığımız yerden hep birlikte devam edeceğiz mesajını vererek şunları söyledi; ‘Toplumumuzun birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu günlerde Karlsruhe Okul Aile Birliği olarak yaşadığımız toplumla hareket ederek, Almanya’da yaşayan gençlerimize, ailelerine, toplumun farklı kesimlerine başta eğitim olmak üzere, kültür ve çeşitli sportif faaliyetlerle hizmet götürdük. Birlikte yapmış olduğumuz sayısız faaliyetlerle yaşadığımız toplumunda bir parçası olduğumuzu her daim gösterdik. Bundan sonraki çalışmalarımızda da yine birlik ve beraberlik içinde devam edeceğimize kimsenin kuşkusu olmasın.’

Karlsruhe Okul Aile Birliği halihazırda 3 öğrenciye okul yardım kursu veriyor

Karlsruhe Okul Aile Birliği 5 yıldır sürdürdüğü okul yardım kurslarına bu senede devam ediyor. Çocukların okul başarılarının artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar bununla da sınırlı değil. Meslek eğitimi konusunda profesyonel danışmanlık alan OAB etkin olarak Karlsruhe’de kültür faaliyetlerine katılıyor. Son 4 yıldır, özl çocuklarla ilgili projelere de ortak olan KOAB sportif faaliyetlerde adını duyurmayı başardı.