03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Patlama İle Sarsıldı

KARLSRUHE / Yaşar Sekban

Karlsruhe’de şiddetli patlama,

IMG_6724

Bina girişine komşuları tarafından çiçek bırakıldı

 

Karlsruhe -Wolfartsweier, Albert-Einstein-caddesi 3a,  bulunan 8 ailenin yaşadığı binada şiddetli patlama meydana geldi, patlama da ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Karlsruhe savcılığından bugün yapılan açıklamada hayatını kaybedenlerin sayısının 4 olduğu açıklandı.

20 Kasım Cuma günü saat 20:15’te meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı. Ağır dumanın da olduğu binada 4 kişinin hayatını kaybettiği tesbit edildi. Polis kesin bir bulgu olmadığını ilk görüşte aile faciası olduğunu açıkladı. 3 katlı binanın 2 katında meydana gelen patlama Langsi ailesini yok etti.

IMG_6730

Patlama dan önce  2 inci kattaki Langsi ailesine ulaşamayan  bir yakını tarafından aranan polis olay yerine geldiğinde patlama meydana geldi. Patlamanın çok kuvvetli olduğunu  söyleyen yetkililer, patlamanın şiddetinden, caddeye bakan salon camından eşyaların dışarı fırladığı belirtildi. Yoğun dumandan dolayı binaya sadece itfaiye girebildi. Binada bulunan aynı aileden 4 kişinin cansız bedeni bulundu. İki yetişkinin yanı sıra iki çocukta hayatını kaybetti. Olaya zamanında müdahale eden Karlsruhe itfaiyesi 20:15’te meydana gelen patlama sonrası  çıkan yangına Cumartesi sabaha kadar müdahale de bulundu.

Baden-Württemberg Kriminal Dairesi  ve yangınları araştıran uzman bir heyetde olay yerinde incelemede bulundu. Olay sırasında hayatını kaybeden 4 kişinin kimlik bilgilerinin ortaya çıkarılması için Heidelberg Üniversiteside devreye girdi. Polis hayatının kaybedenlerin patlama öncesi mi yoksa patlamadan dolayı mı hayatını kaybettiğini  araştırıyor.

IMG_6710

Binada oturan Langsi ailesinin komşuları konu hakkında konuşmak istemedi. İsmini vermeyen bir bayan komşusu; ” Böyle bir şey hiç beklemeiyorduk, ne patladığını anlamadım, ben sadece patlama sonrası dışarı attım kendimi sonra eşim çıktı. Hepimiz şoka girdik. Ailenin tamamı yok oldu.” dedi. İkinci katta bulunan daire tamamen kullanılmaz hale geldi.

IMG_6728