30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Seçimlere Hazır

Cem Örnekol012

1 Kasım Erken Genel Seçimi için  yurt dışında  oy kullanma 8 – 25 Ekim arası ilan edilen adreslerde kullanılacak. Baden bölgesi Karlsruhe Başkonsolosluğunda 26 ıncı dönem milletvekilliği seçimi Karlsruhe Başkonsolosluğu Toplantı Salonunda düzenlenecek.  Hafta arası 5 sandık, hafta sonu 8 sandık kurulacak olan Karlsruhe’de yaşlı ve özel durumu olan vatandaşlar  için Başkonsolosluk giriş katında sandık kurulacak.

Park Sorunu Var mı?

Seçim hazırlıklarını tamamlayan Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, Karlsruhe’nin Erken Genel Seçim için tüm hazırlıklarını tamamlandığı söyledi. Cem Örnekol; Karlsruhe Başkonsolosluğunun  merkezi bir yerde olduğunu araçlar için kısmı park yerinin mevcut olduğunu söyleyerek, başkonsolos yakınında bulunan  Bauhaus’a Pazar günleri park edilebileceğini söyledi.

Cem Örnekol konuşmasına şöyle devam etti ” Vatandaşlarımız için  seçme ve seçilmesi anayasal bir hak, oylarını kullanması bizler için önemli. Vatandaşlarımızın buraya gelerek oy kullanmalarını isteriz. Bu oy kullanma süreci içinde bir düzen içinde herhangi bir sorun çıkmaması için biz önlemleri alıyoruz. Burada karşılıklı saygı çok önemli.”dedi.

Vatandaşlarımızın Sorunlarına Eğiliyoruz

Cem Örnekol sorunlara eğileceğini ifade ederek ”Vatandaşlarımızın sorunlarını gidermek için her zaman bunu görev olarak biliyoruz.Son dönemde yapılan toplantılarda bu yönde zaten, sorunlar tespit edilip çözümler aranıyor. Burada çıkabilecek sorunları gereken makamlar ile görüşerek çözüm arıyoruz.” dedi.

”7 günü bulamazsanız 8 inci günü bulacaksınız,”

1 Ekim’de görevine başlayan Başkonsolos Cem Örnekol, 2-3 Ekim tarihlerinde Düsseldorf’da Başkonsoloslar toplantısına katıldı. Cem Örnekol toplantı ile ilgili çok ilginç açıklamada bulundu          ” Sayın Başbakanımız Davutoğlu geldi ve bizlere talimatını verdi. Görevimizi yapmayı şiar edindik, sayın Başbakanımız Davutoğlu’nun ifadesi ile 24 saat üzerinden çalışacaksınız,24 saati bulamazsanız 25, 7 günü bulamazsanız 8 inci günü bulacaksınız, biz de bunu talimat olarak görüyoruz ve vatandaşlarımıza 7 / 24 hizmet vermek için elimizden geleni yapacağız.” açıklamasında bulundu.