18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe Yeni Minareli Cami inşaati yükselmeye devam ediyor

BW-HABER Karlsruhe
Kaba inşaat tamam
Almanya’nın Karlsruhe kentinde yapımına Mayıs 2021 yılında başlanan Yeni Minareli Cami inşaati yükselmeye devam ediyor. Üstlenici firma KILIÇERBAU sahibi iş insanı Nihat Kılıçer DİTİB bünyesinde faaliyet gösteren DİTİB Merkez Camii’ye ait yeni minareli cami inşaatinin kaba olarak adlandırılan genel yapı kısmının tamamlandığını ve DİTİB Merkez Cami yönetim kurulu ile yapılan teslim töreni ile resmileştirildiğini ifade etti.

İş insanı Nihat Kılıçer, yapılan yeni cami inşaatine herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade ederek şu açıklamayı yaptı, ‘ Mayıs 2021 yılında eski cami binasının yıkımı ile başladığımız yeni minareli cami inşaatı geçtiğimiz aylarda kaba inşatinin bitirlip teslim edilmesi ile KILIÇERBAU olarak bize verilen görevi tamamlamış olduk. Böyle bir eseri bizlere yapmak nasip oldu. Yapılan anlaşmaya uygun olarakta inşaati teslim etmiş olduk.

700 ton demir kullanıldı

”Buraya kadar gelmiş bir eser. Bundan sonrada vatandaşlar bu esere sahip çıkmalı ve yapılacak ince inşaate tam destek vermeliyiz. Bu güne kadar 45 yapı denetiminden geçti.Ağırlıkta hazır elementler kullandık. Beton olsun, tabla olsun. 700 ton kadar demir kullanıldı. Piyaslardaki fiyat dalgalanmaları maliyeti yükseltiyor. Yönetim tüm imkanları ile cami inşaatinde elinden geleni yaptı ve destek verdiler. Bundan sonrada vatandaşlarımızın desteklerinin devamı gerekiyor.”