24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe’de Güpegündüz Nahkauf Soyuldu

BW-HABER

Karlsruhe 4 Kasım 2017


Almanya’nın Karlsruhe kentinde 4 Kasım Cumartesi günü Ebert caddesinde bulunan Nahkauf marketi soyuldu. Üstelik soygun gündüz saat 16:10 da gerçekleşti. Maskeli, bıçaklı 3 soyguncu şehrin işlek caddesinde bulunan Nahkauf marketine girdi. Soygunculardan biri iki çalışanı kasada bıçak tehditi ile tuttu.  

Maskeli soygunculardan diğer ikisi ofis bölümüne giderken markette mahsur kalanlar dışarı kaçmayı başardı.  Ofiste bulunan çalışanları yere yatıran soyguncular, para kasasından bir kaç bin Avro para alarak arka bahçeden yaya olarak kaçtılar. Bir süre sonra kendilerini bekleyen gümüş rengi Audi veya BMW marka otomobile binerek olay yerinden kaçtılar. Market çalışanları kaçan soyguncuların plakasanı alsalar bile aracın Stadtmobil’den çalıntı olduğu anlaşıldı. 
Görgü şahitlerin ifadelerine göre soygunlardan biri  en az 185 cm boyunda, ince, zeytin rengi pantolon ve ceket giymiş, diğer soyguncunun boyu ve kilosu ilk soyguncuyla benzerlik taşıdığı belirtildi. boy ve boy olarak benzer.

Konu ile ilgili bilgisi olanların Kalsruhe Kriminal Polisine bildirmesi istenildi. Konu ile ilgili geniş çaplı soruşturma açıldı.