13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe’de Sevindiren Ziyaret

BW-HABER
Karlsruhe

Türk ve Alman bakımevi sakinlerini ziyaret çok mutlu etti…

Almanya’nın Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği AWO Anna Leimbach Haus bakımevine ziyaret düzenledi. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu ziyarette yaptığı konuşmada hoşgörüye dikkat çekerek şunları söyledi, ‘ Hoşgörüyü artırarak, Alman ve Türk toplumunu biraraya getiren etkinlikleri sosyal ve kültürel projeleri sonuna kadar destekliyoruz. Bu etkinliğin düzenlenmesine vesile olan başta Seher Arın olmak üzere Karlsruhe Okul Aile Birliğini ve bizleri kırmayarak biraraya gelen Türk ve Alman derneklerinin temsilcilerine içten teşekkür ediyorum.’ dedi.

Karlsruhe Okul Aile Birliği’nin 1974 yılından bu yana Karlsruhe ‘de faaliyette bulunduğunu söyleyen Sosyal Pedagog Sebahat Kılıçer, sosyal çalışmalar ve bağlantılara büyük önem verildiğini ifade ederek, birlikten güç doğar sözüyle çalışmaların ortak yapılmasının gereğini vurguladı.

Ziyareti organize eden Karlsruhe Okul Aile Birliği yöneticisi Seher Arın, ‘ Bu ziyaretle hem büyüklerimizin gönüllerini aldık hemde yaşadığımız ülkenin sorunlarıyla ilgilendiğimizide göstermiş olduk.’ diyerek ziyaretin amacına ulaştığının altını çizdi.
Ziyarette sanatçı Mert Demircioğlu dünya çapında tanınmış Türkçe müzikleriyle bakımevi sakinlerine unutulmaz bir kültür şöleni yaşatırken, Türkçe müziğin, insan ruhuna hitabet gücünü bir kez daha gösterdi.

Ziyarete Karlsruhe ve çevresinde bulunan bir çok sivil toplum kuruluşuda destek verdi. Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği yöneticileri Seher Arın, Yeter Bursal, SPD Karlsruhe Belediye Meclis Üyesi Sibel Uysal, Kadın Danışma Merkezi Leyla Baran, Elterntreff Sebahat Kılıçer , Bildan Özcan, DİTİB Merkez Cami Ayşe Azal, Kulturelles auf dem Gutenbergplatz e.V Zeliha Reçber, Karlsruhe Kadınlar Örgütleri Birliği Ingrid Schäfer -Martin, Durlach DİTİB Cami Tülin Özkul, Karlsruhe Yabancılar Meclisi Üyesi Mihrican Kır, İnternational Frauenclub Karlsruhe e.V Rüchan Ariman, Karlsruhe Türk Müziği Korosu Mert Demircioğlu ziyarette katıldı. Ziyarette birlikte Türkçe şarkılar söylendi…