17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Karlsruhe’de Terör Saldırısı Planı

BW-HABER

Karlsruhe 20 Aralık 2017


Almanya’nın Karlsruhe kentinde Özel Polis Timi tarafından şüpheli bir şahıs gözaltına alındı. Şüphelinin, 29 yaşında, DAEŞ terör örgütü tarafından desteklendiği ve Karlsruhe Sarayı önünde bulunan puz pateni pistine araçla saldırı yapma hazırlığında olduğu düşünülüyor.  Almanya  Başsavcılığından  yapılan açıklamaya göre, 29 yaşında ki Alman vatandaşı Dasbar W’nin saldırı hazırlığında olduğu kuvvetli ihtimal.

 

Karlsruhe Sarayı  Puz Pateni Pistine Araba İle Saldırı Hazırlığında 

Yapılan araştırmada ilk delillere göre zanlının ‘Stadtwerke Puz Pistine‘ saldırı amacında olduğu tesbit edildi. Şahsın Ağustos 2017 sonunda Karlsruhe Sarayı civarında keşif amaçlı bulunduğu belirlendi. Eylül ayından itibaren zanlı farklı paket dağıtım firmalarına iş başvurusunda  bulundu.

 

Şüpheli 2015 ve 2016 yıllarında Irak’a yolculuk yaptı

Ağır ceza mahkemesinde yargılanacak olan şüpheliye ait evde, Özel Polis Timi arama yaptı. Dasbar’ın DAEŞ tarafından kollandığı ve muhtemelen DAEŞ üyesi olduğu tesbit edildi. Terör zanlısı şahıs bir çok terör propagandası içeren videoları internete yüklerken, terör örgütü sayfalarında iletişime geçti. Terör örgütü DAEŞ’in sapık düşüncelerine sahip olduğu belirlenen terör zanlısı, 2015 ve 2016 yıllarında Irak’a yaptığı gezilerde DAEŞ sapık terör örgütü ile buluştuğu düşünülüyor. Terör zanlısı Dasbar W. Irak’ta silah eğitimi alırken, Irak’ ın Erbil kentindede saldırı için casusluk yaptığı tesbit edildi.

DAEŞ sapık  terör örgütüne Suriye’de  en büyük darbeyi Türkiye vururken, uzmanlar; geçtiğimiz ay dünya ajanslarına  skandal  olarak olarak geçen, Suriye’nin  Rakka kentinde 4 bin teröristin serbest bırakılması olayının yansımalarının olacağını düşünüyor.