17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kayıp Elif Bulundu !!!

kdf

 


BW – HABER  Karlsruhe Haber


Elif Karakaya Bayram Havası Yaşattı….

Karlsruhe Başkonsolosluğu Devrede…

Geçtiğimiz Pazar 21 Şubat akşamı 18:00 sıralarından babası İsmail Karakaya tarafından çocuk hastanesine teslim edilen Elif Karakaya, hastaneyi terketti . Kendisinden haber alamayan hastane durumu aileye bildirdi. İşitme ve konuşma engelli anne ve baba çaresizlik içinde kızından gelecek iyi haberi  beklemeye başladı. Karlsruhe kentine bağlı Sulzfeld kasabasında yaşayan İzmirli İsmail ve İnci Karayaka’nın tek çocukları olan Elif Karayaka’nın  bir başka hikayesi ortaya çıktı. Gençlik Dairesi ailenin engelli olduğu iddiası ile çocukların velayetini almak istiyordu.

Ayrımcılık mı?

Karlsruhe Başkonsolosluğuna başvuran aile 10 yaşında ki Elif’in bulunmasını istedi. Başkonsolosluk polisten konu ile ilgili bilgi aldı ve konunun takipçisi olduğunu açıkladı. Aile tekrar hastaneye durumla ilgili bilgi almaya gittiğinde Elif Karakaya hastaneye geri döndü. Bulunan genç kız  İsmail ve İnci  Karakaya çiftine bayaram havası yaşatırken, kaçma olayının arkasından bir başka gerçek çıktı. Gençlik Dairesi,  ailesi ve anneannesi ile birlikte mutlu bir hayat süren Elif Karakaya’yı ailesinden ayıracağı ve 300 km uzakta bir yurtta barındıracağı iddiasından dolayı bu eylemi yapptığı iddia edildi.

IMG_0051[2] IMG_0052[1]

Durum Farklı
Anneanne Keziban Aydemir konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“Torunumu Gençlik Dairesi elimizden aldı ve buradan 300 kilometre uzaklıktaki başka bir yere süresiz olarak gönderecekler. Bunu duyan torunum bizden ayrılmak istemediği için hastaneden çıkmış ve kaybolmuş. Çok şükür torunum sağ salim bulundu. Umarım bundan sonra yetkililer ve sivil toplum kuruluşları yardım eder, torunum yanımızda kalır.”  Detayların, Elif’in tedavisinin ardından yapılması beklenen görüşmede ortaya çıkması bekleniyor.
12744150_10153916052563480_2503651947739994262_n