30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kemal Akyol, ‘ DFB ile çalışmak önceliğimiz’

BW-HABER Helbronn
EUTFF Avrupa Futbol ve Yetenek Geliştirme Federasyonu (Europäische Fußball und Talentförderung) Başkanı Kemal Akyol, Heilbron TOAB ve Württemberg Veli Federasyonu tarafından organize edilen 23 Nisna Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamasına katıldı. EUTFF Başkanı Kemal Akyol 23 Nisan etkinliği dolayısıyla Alman Futbol Fedarasyonu (DFB) HN Stützpunkt oyuncuları ile EUTFF Türkspor Neckarsulm arasında altyapı dostluk müsabakası organize etti.

Württemberg EUTFF Futbol Eğitim Sorumlusu Mustafa Poslu 4 takımdan oluşan altyapı oyuncuları ile DFB Stützpunkt oyuncuları arasında dostluk müsabakaları düzenlendiğini söyledi. Poslu amaçlarının eksikleri görmek, çocukların motivasyonu artırmak ve tecrübe amaçlı etkinlik olduğunu belirtti.


Başkan Kemal Ülker, Alman Futbol Federasyonu ile birlikte yapılan ilk organizasyonun başarılı geçtiğini ve bu tür çalışmaların tekrar edileceğini ifade etti. Akyol, ‘ DFB ile olan ilk çalışmamız başarılı ve olumlu geçti. Önümüzde ki günlerde de buna benzer organizasyonlarda birlikte yer almak istiyoruz. ‘ dedi.

tarihlerde