19/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kemal Demirel Güven Tazeledi

BW-HABER

Baden-Baden 19 Kasım 2017


Baden-Baden Türk Okul Aile Birliği gerçekleştirdiği  Olağan Genel Kurul’da yeni yöneticilerini belirledi. Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın  ardından konuşma yapan Başkan Kemal Demirel seçime giden yönetime teşekkür etti. Türkçe Dersi ve Türk Kültürü Öğretmeni Mehmet Can Süzer yeni eğitim ve öğretim yılı hakkında bilgi verdi. Süzer Türkçe derslerine velilerin  desteğin devam etmesini temenni etti. 

Baden-Baden Okul Aile Birliğinin faaliyetleri slayt olarak gösterildi. Kemal Demirel yönetime çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Faaliyet raporu ve mali durum raporlarının açıklanmasının ardından Genel Kurul oluşturuldu. Baden-Baden OAB üyeleri yeni başkanı seçmek için oylamaya gitti. Seçim sonunda oyların tamamını alan Kemal Demirel ikinci dönem için tekrar başkan seçilerek güven tazeledi. 

Kemal Demirel, Baden-Baden OAB üyelerine teşekkür ederek, ‘ Yaptığımız genel kurul ve bu günkü seçim sonucu şunu göstermiştirki, başarılıyız, hedeflerimiz doğrultusunda ilerliyoruz. Yeniden genç bir ekiple güven tazeleyerek bir dönem daha çalışmalarımıza devam edeceğiz. Öncelikli hedefimiz çocuklarımız, Türkçe dersleri, kültürmüz, yaşadığımız bu toplumda barış, huzur ve hayata katılım olacaktır. ‘ diyen Kemal Demirel herkesi okul aile birliğine desteğe davet etti.

Türk -Alman Kültür ve Eğitim Derneği Baden -Baden bugün Genel Kurul toplantısı seçim sonucunda Başkan Kemal Demirel olurken yönetim şu isimlerden oluştu ;  Cüneyt Kılıç, Emine Açıkkol, Şehri Kılıç, Mehtap Polat, Yüksel Demirel, Murat Can, Mehmet Demirel, Suat Bayram, Emre Yeşil, Derya Demirel, Emine Açıkkol, Sami Kara, Barış Akarca ve Ahmet Şekerci .