20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kılıçer Bau İftar Sofrasında Buluşturdu

BW-HABER

Karlsruhe 17 Haziran 2017


Almanya’nın Karlsruhe şehrinin tanınmış İşadamı Kılıçer Bau İnşaat firması sahibi, MÜSİAD Karlsruhe yöneticisi Nihat Kılıçer ve eşi Mine Kılıçer evlerinin bahçesinde iftar yemeği verdi. İftar yemeğine MÜSİAD Karlsruhe başkanı Burhan Sağlam, başkan yardımcısı Erdem Arın, MÜSİAD Karlsruhe yönetim kurulu üyeleri, Kılıçer ailesi, eş-dost ve akrabaları katıldı. 

Konuklarını kapıda karşılayan Karlsruhe’nin sevilen ailesi Nihat ve Mine Kılıçer; Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade ederer,  iftar yemeğine katılım sağlayan dostlarına ve gelen misafirlerin yoğun olmasına sevindiğini söyledi.

Nihat Kılıçer ” Ramazan ayının bizlere verdiği bereketi bizlere yansıması dileğiyle bir araya geldik. Karlsruhe’de yakın ve çok sevdiğim dostlarımla birlikte böyle bereketli günlerde bir araya gelmekten büyük mutluluk duydum. Bugün burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayarak, iftar soframıza icabet eden tüm misafirlerimize teşekkür ederim ” dedi.

 

Mine Kılıçer, ” Davetimizi kabul edip bugüne geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Gönüller büyüdükçe o gönüle insanları sığdırmak çok güzel.” Diyen Mine Kılıçer, Anadolu’da da kadim bir gelenek olan ‘Nar Patlatma’ geleneğini gerçekleştirerek; ” Dostlarla nar kırmak bizim için  berekettir.” Dedi.

İftar öncesi ve sonrası misafirleriyle ilgilenen Nihat ve Mine Kılıçer çifti, iftara katılan konuklara tek tek teşekkür etti.