30/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

KOAB Başkanı Erdem Arın’dan çocuklara söz, ‘ Gelecek sene birlikte kutlayacağız.’

BW-HABER Karlsruhe

Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın, bu sene 100 üncü yılını kutlayacağımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının Koronavirüs salgını sebebiyle iptal ettiklerini ancak gelecek sene çocuklar için büyük bir şenlik, spor ve kültür festivali düzenleyerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramını doyasıya kutlayacağız dedi.

Birinci Büyük Millet Meclisinin açılışından tam bir yıl sonra, 23 Nisan 1921’de Milli Bayram olarak kutlanmaya başlanan 23 Nisan,100 yaşında. Bu yıl 100’üncü defa kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Karlsruhe Okul Aile Birliği Başkanı Erdem Arın bir mesaj yayınladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanıyla dünya çocuklarına atfedilen tek bayram olan 23 Nisan’ın 100’üncü yıl dönümü mesajında Başkan Erdem Arın, en zor günlerin birlikte aşılacağının altını çizerek, şunları ifade etti;

Sevgili Çocuklar, Kıymetli Veliler

Zor yılların ve ağır imtihanların ardından gelen, kutlu bir müjdedir 23 Nisan!

Geleceğimize, çocuklarımıza armağan edilen bu özel gün, aynı zamanda milli egemenliğimizi dünyaya haykırdığımız gündür!

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde egemenliğimizi ilan ettiğimiz ve çocuklarımıza armağan ettiğimiz günün 100’üncü yıl dönümü.

Ve yine bugün, sadece milletimiz değil, içinde yaşadığımız, ekmeğimizi paylaştığımız insanlar, vatan kabul ettiğimiz Almanya ve dünyanın diğer ülkeleri, kısacası bütün insanlık zor günlerden ve ağır imtihanlardan geçiyor. Ümit ediyor ve inanıyoruz ki, bizler de bu zorlu günleri aşacağız! Çocuklarımıza, talebelerimize, yani geleceğimize güzel günler yaşatacağız.

Ümitvar olmak ve evlatlarımıza hediye edilen bu bayramda onlara güzel bir gelecek armağan etmek boynumuzun borcudur!

100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın kutlu olsun!

Karlsruhe Türk Okul Aile Birliği Başkanı
Erdem Arın

Liebe Kinder, verehrte Eltern,

Der 23. April ist die Geburt einer Hoffnung nach schwierigen Jahren und harten Herausforderungen!

Heute, ist der 100. Jahrentag, an dem der Gründer der türkischen Republik, Mustafa Kemal Atatürk, die Souveränität der Türkei verkündet hat. Der Tag, den wir unseren Kindern gewidmet haben.

Und heute, genau 100 Jahre danach stehen nicht nur wir, sondern auch Deutschland, die Gesellschaft in der wir leben, die Menschen mit denen wir unser Brot teilen, das Land, dass wir als zweite Heimat empfinden und auch die ganze Welt vor neuen, großen Herausforderungen. Wir hoffen und glauben daran, dass wir gemeinsam auch diese Tage überstehen werden! Wir werden unseren Kindern, den Schüler, kurz gesagt unserer Zukunft noch wundervolle Tage vererben!

Zu hoffen, und unseren Kinder diese Hoffnung weiterzugeben ist unsere Pflicht!

Mit diesen Gedanken, gratuliere ich Ihnen zum 100. Kindertag!

Vortstandsvorsitzender der Türkischen Elternverein Karlsruhe e.V.
Erdem Arin