18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Koronada en güzel düğün

BW-HABER Stuttgart

Ali Gülbahar ve Hülya Kurnaz hayatını birleştirdi
Stuttgart kentinin tanınmış simaları Ali Gülbahar ve Hülya Kurnaz hayatını Neckar Nehri, üstünde gemideki bir merasimle birleştirdi.

Stuttgart Eğitim Dairesi Türkçe ve Türk Kültürü Dersleri Danışmanı da olan öğretmen Ali Gülbahar ile Ruit Kliniği‘nde hemşire olarak görev yapan Hülya Kurnaz’ın sazlı sözlü danslı yemekli nehir düğününde Stuttgart Başkonsolosu Erkan Öner ve eşi Esra Öner, Stuttgart Wangen Belediye Başkanı Beate Dietrich , Neckar Käpt’n gemisinin kaptanı Jens Caspar da hazır bulundu.
Her ikisi de Yaren Türk Halk Müziği Korosu’nda yer alan gelin ve damadı aileleri, yakınları, dostları mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
Korona tedbirleri dolayısıyla kısıtlı misafir grubunun yer aldığı törende konukları Neckar Nehri kıyısında halk oyunları ve müzik gurupları karşıladılar. Yaren THM Korosu gemide sevilen şarkı ve türkülerle eşlik etti. Ulm Karayel ve Stuttgart BEM Halkoyunları ekipleri horon ve zeybek ziyafeti verdiler. Anatoliatürk ekibi Erikdalı ve Roman danslarını sergilediler.
Ali ve Hülya Gülbahar çiftinin görkemli merasiminde dostları yeni evli çifti hediye yağmuruna tuttular.