20/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Koronavirüsü vakası dünya genelinde 1,8 milyona ulaştı… Ölü sayısı ürkütücü…

BW-HABER

Çin’in Whan kentinde ortaya çıka ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını can almaya hız kesmeden devam ediyor. Hayatını kaybedenlerin sayısı dünya genelinde 114 bini geçti. Sadece ABD’de 23 bine yaklaşırken, ABD New York kentinde bir günde ölen 800 kişinin ortak özelliğinin sokakta kalanlar ve siyahiler olması ülkedeki sağlık sistemine dikkati çekti. New York kentinde ölü sayısı 10 bine yaklaşırken vaka sayısıda 188 bin oldu. Dünya genelinde koronavirüsüne yakalananların sayısı 1,8 milyonu geçti.

İngiltere’de ölü sayısı 10 bini geçti. İtalya ise 20 bini geçmek üzere. İspanya’da ölü sayısı 17 bini geçiyor. Almanya’da vaka sayısı 120 bini geçerken ölü sayısı ise 3 bine yaklaştı. Salgının merkezi Çin Covid-19 virüsünü yendim desede Çin’de yeni vakaların gözükmesi, Çin tarafından yapılan açıklamaların ticari ve imaj maksatlı olduğu akıllara geliyor.
Türkiye’de sokağa çıkma yasağına uymayan 18 bin 770 kişiye adli ya da idari işlem yapıldı. Türk Hava Yolları 21 Mayıs itibarıyla Stuttgart – İstanbul seferlerine başlayacak. Konu ile ilgili olarak THY internet sayfasında uçuş planları verilmeye başlandı.