13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Kovid-19 mücadelesinde Türk Baklavası ile ağızlar tatlandı

BW-HABER Lahr

Türk iş adamı Abdullah Çavuş’tan kamu sağlık çalışanlarına destek. Startüren firması sahibi Abdullah Çavuş ”Stratüren firması olarak, hayatlarını bizim için riske atan kamu sağlık çalışanlarının yanındayız’ dedi.

Karlsruhe MÜSİAD Şubesi Üyesi İş İnsanı Abdullah Çavuş, Ortenau-Klinikum Lahr’da hastane personeline baklava dağıttı. Kovid-19 ile mücadelede dağıtılan tatlıların ardından, Kovid-19 ile mücadele konusunda sohbetler yapıldı. Damaklarda Türk baklavası olunca, Türkiye’nin Kovid-19 ile mücadelede gösterdiği başarı ve dünya devletlerine verdiği destek takdir edildi.

Baklava dağıtmak çok eski bir Türk geleneğidir. Özel gün ve durumda dağıtılan baklava, bu sefer Lahr kentinde Kovid-19 ile mücadele eden sağlık kahramanlarına dağıtıldı. 1500 kişiye dağıtılan baklava bölgede günün konusu oldu. Lahr Ortenau-Klinikum sağlık çalışanları ‘ Türkiye’ye gidemedik ama Türk tatlısı baklava bize geldi. Kovid-19 ile mücadelede baklava ile moral bulduk.’ dedi.

Karlsruhe MÜSİAD Şubesi Üyesi İş İnsanı Abdullah Çavuş bu mücadelede bizimde katkımız olmalı diyerek şöyle konuştu, ”Lahr’a 3 yıl önce İstanbul’dan geldim. Burada aile ve iş kurdum.. Ama burada çalışıp, burada kazanıyor ve burada harcıyoruz.. Burada hastalanıp, burada tedavi görüyoruz.. Bu sebeple bir nebze de olsa bu korona pandemisi ile savaşta en önde mücadele eden hastane ve sağlık çalışanlarına bizim de bir ikramımız olsun istedik. Bu tatlı ikram ile de yanlarında olduğumuzu belirtmek ve hissettirmek istedik.. Böyle süreçlerde toplum olarak birlikte hareket etmeliyiz. Bundan sonra da elimizden geldiğince her zaman yanlarında olacağımızı belirtiyoruz.”

Abdullah Çavuş Kovid -19 mücadelesine katkılarının devam edeceğini, yaşadığımız topluma katılımın en iyi yolunun toplumsal ortak sorunlarda birlikte hareket etmektir dedi.