25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Ludwigsburg DİTİB Birinci Oldu

3 (1)


BW-HABER   Stuttgart


 

TEMEL DİNİ BİLGİLER YARIŞMASINDA BİRİNCİ LUDWİGSBURG DİTİB YAVUZ SELİM CAMİİ

Stuttgart Din Hizmetleri Ataşeliği 1. Bölge DİTİB dernekleri Kur’an Kursları Öğrencileri arasında yapılan Temel Dini Bilgiler ve Genel Kültür Yarışması, Gungelsheim DİTİB derneği ev sahipliğinde yapıldı. 17 Nisan Pazar, saat 14:30’da başlayan yarışmaya veliler ve cemaatin ilgisi yoğundu.

Yarışmaya bölgede faaliyet gösteren Ludwigsburg, Eppingen, Guglingen, Gundelsheim, Kornwerstheim, Heilbronn, Kircheim Neckar, Oberstenfeld, Sachsenheim, Vaihingen Enz ve Markgröningen DİTİB derneklerinden öğrenciler katıldı.

Heyecanlı ve bir o kadar çekişmeli geçen yarışmada birinciliği Ludwigsburg DİTİB Yavuz Selim Camii Kur’an Kursu Öğrencilerinden Beyza Öztürk, Tuğba Çetin ve Sude Algor’dan oluşan grup aldı.

Yarışmada ikinciliği Eppingen DİTİB Mevlana Camii öğrencileri, üçüncülüğü ise Güglingen DİTİB Osman Gazi Camii öğrencileri aldılar.

Birinci Bölge Koordinatör Dernek Başkanı Şükrü Akkaya öğrencileri yetiştiren başta hocalarına, ailelerine ve bu camilerin kurulmasında emeği geçenlere yardımcı olanlara teşekkür etti.

Yarışma sonucunda yarışmacılara hediyeleri takdim edildi. Program sonunda katılımcılara ev sahibi dernek tarafından yemek ikram edildi.

 


1