13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Meslek Eğitimi Konusunda Haklarınızı Biliyor Musunuz?

BW-HABER

Karlsruhe 13 Mart 2018 


‘Meslek Eğitim ailede başlar, meslek eğitiminde aile faktörü ne kadar önemliyse ileride  devam edeceği yüksek okul ve üniversite tahsilinde de  aile en büyük etkendir. ‘ Diyen  Karlsruhe Çalışma Ataşesi Muhammet Kıran, 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Karlsruhe İş Ajansı, Karlsruhe Sanayi ve Ticaret Odası (IHK)  ve Karlsruhe Zanaatkarlar Odası (Handwerkskammer) iş birliği ile meslek eğitimi konulu toplantı  düzenleyecek. Toplantıda  uzmanlar; gençlerin meslek eğitimi tercihi, meslek eğitiminin önemi ve ileri yaş gruplarında meslek eğitimi, konulu başlıklarda bilgi verecek.

Karlsruhe Çalışma Ataşesi Muhammed Kıran, MÜSİAD (Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği ) Karlsruhe’ye yaptığı ziyarette Avrupa MÜSİAD Koordinatörü Burhan Sağlam ile iş, meslek eğitimi ve çalışma hayatında yapılabilecek ortak çalışmaları ele aldı.  21 Nisan 2018 Cumartesi düzenlenecek ‘ Meslek Eğitimi’ konulu toplantıya toplumun tüm kesiminden, meslek eğitimi alacak adayların velileri ve meslek eğitimi yapmak isteyen ileri yaş grubu vatandaşların katılımının sağlanması gerektiğini vurgulayan Muhammet Kıran 21 Nisan Cumartesi tüm vatandaşların konuya duyarlı yaklaşmasını istedi. 

MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, meslek eğitimi konusunda her türlü desteği gençlere verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini ifade ederek, 21 Nisan Cumartesi Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda düzenlenecek olan etkinliğe katılacaklarını söyledi.

21 Nisan 2018  Cumartesi saat 15:00’da Karlsruhe Başkonsolosluğu toplantı salonunda düzenlenecek meslek eğitimi konulu büyük toplantıya meslek eğitimi adayı gençlerin velileri, meslek eğitimi yapmak isteyen ileri yaş grupları katılabilecek. Toplantıda meslek eğitiminde Almanya’da verilen haklarda gündeme gelecek.