18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Minareli Cami Kubbesi Karlsruhe MÜSİAD Şubesinden

BW-HABER Karlsruhe
Karlsruhe MÜSİAD Şubesi Başkanı Kamil Manzak, Yönetim Kurulu ve MÜSİAD Karlsruhe üyeleri ile Karlsruhe’de yeni yapılan minareli camide bir araya geldi.

Başkan Manzak, 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen büyük afet, depremden dolayı birçok yardımların, önceliklerin Türkiye’de deprem bölgesine verildiğini belirterek, “Hastane ve yetimhane konusunda çalışmalar yapıldı. Bu çalışmalarımız şu anda, çok güzel sonuçlara ulaştı. Şimdi bizlerde artık bu saatten sonra yeni yapılan bu mineralli camiye ağırlık vereceğiz. Yardımlarımızı doğduğumuz bu ülkede kurulan, yapılan yeni minareli camiye vereceğiz” dedi.

Karlsruhe DİTİB Merkez Cami Başkanı Lütfü Azal, minareli cami inşaati konuusnda bilgi verdi. Karlsruhe DİTİB Başkanı Lütfü AZAL, yola çıkacak insanlarımızın, yola çıkmadan önce yapacakları yardımı ulaştırmalarını istedi. MÜSİAD şubesinin camiye yaptıkları ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduklarını ve yapılan yeni minareli camiye verdikleri destekten dolayı da memnuniyet duyduklarını ifade etti.

KILIÇERBAU tarafından üstlenilen camii inşaatı çalışmaları hakkında bilgi veren İş İnsanı Nihat Kılıçer, inşaatın kaba kısmının sorunsuz ve zamanında tamamlandığını açıkladı.

Yardımlarınız için DİTİB Karlsruhe Merkez Cami internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. (Ditib-karlsruhe.de)

Bağışlarınız için hesap bilgileri:

DİTİB Türkisch Islamische Gemeinde zu Karlsruhe e.V

IBAN:DE72 5023 4500 0413 9300 01

KT Bank Frankfurt