25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Muhlis Alkan ‘ Devletimiz vatandaşın her daim yanında.’

BW-HABER Karlsruhe

UID Baden Bölgesi Öğrencilere İftar Yemeği İkramında Bulundu

Kovid -19 salgını ile mücadelede Baden Bölgesi Uluslararası Demokratlar Birliği (UID), koronavirüs nedeniyle ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmek için, büyük çaba sarf ediyor. UID Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan Uluslararası Yardım Kurulu WEFA ile birlikte Karlsruhe’de kalan üniversite öğrencilerine İftar Yemeği ikram etti.

Başkan Muhlis Alkan, devletin vatandaşının her daim yanında olduğunu bir kez daha gösterdi diyerek şu açıklamada bulundu, ‘Kovid-19 salgını dünyayı etkiledi. Baden bölgesinde kalan evlerine dönemeyen öğrencilerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizle irtibat halindeyiz. Onların istek ve ihtiyaçları bizler için önemli. Bu konuda Karlsruhe Başkonsolosumuz Banu Terzioğlu başta olmak üzere devletimiz tüm kurumlarıyla vatandaşlarımıza sahip çıktı, çıkmaya da devam ediyor. Bizlerde elimizdeki imkanlar ölçüsünde öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. ‘

UID Baden bölgesi yardım çalışmaları Kovid-19 salgını mücadelesi boyunca devam edecek. Başkan Muhlis Alkan vatandaşlarımızın istek ve arzuları, onların haklarının korunması bizler için önemli dedi.