17/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Muhlis Alkan ‘ Yardımlar devam edecek.’

UID Baden Bölge Başkanı Muhlis Alkan ' Ramazan Bayramımız mübarek olsun.'

BW-HABER Rastatt

Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında Baden bölgesinde bir çok şehirde yardım çalışmaları yapan UID Baden bölgesi Başkanı Muhlis Alkan yine ihtiyaç duyulan kentlerde maske dağıtımına devam etti. Başkan Muhlis Alkan Covid-19 vürüsü teşhisi ile hastanede yatmakta olan hastaları ziyaret etti.

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu’ndan telefon…

Başkan Alkan, ‘ Covid – 19 teşhisi ile hastanelerde yatan vatandaşlarımızı ziyaret ettim. Vatandaşlarımıza ihtiyaçlarını sağlamak için orada bulundum. Karlsruhe Başkonsolosumuz Banu Terzioğlu, Sayın Milletvekilimiz Zafer Sırakaya ve UID Genel Başkanımız Bülent Bilgi, hastanede yatan vatandaşlarımızı telefonla arayarak ihtiyaçlarını sormuştur. Bu bağlamda vatandaşlarımız devletin yanlarında olduklarını hissettiklerini bizzat ifade ettiler. Bizlerde UID Baden olarak bölgemizde hastalarımızı, esnafımızı ve STK temsilcilerimizi ziyaret ettik. Hepsinin morali yüksek ve kurallara sıkı sıkıya uyuyorlar, umarım yakında bu sıkıntılar tamamen biter ve hayat normale döner. Bu sıkıntılı dönemde UID Baden olarak üstümüze düşen görevi yerine getirmekten büyük mutluluk duyduk, yaşadığımız bu toplumla birlikte salgına karşı mücadele verdik. ‘

Başkan Alkan, otel işletme sahibi, Aşur Beyaz, kuaför zincirleri sahibi Arif Yüksel, Cevahir Market, Serpa Rastatt Marketler Zinciri ve bir çok döner satan esnafı ziyaret ederek sorunları hakkında bilgi aldı. Alkan bölge esnafı ve STK temsilcilerine ziyaretin devam edeceğini ifade ederek, bu bağlamda imkanlar çerçevesinde yardımlarında artacağını söyledi.