13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Muhteşem KATÖD Konserine Davet

IMG_3344

Karlsruhe Türk Müziği Korosu & Karlsruhe Türk Öğrenci Derneği Korosu 

TC. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği’nce 8 ay kadar önce başlatılan “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür, sanat ve eğitim kampanyası çerçevesinde açılan 26 başlıktaki kurslar dâhilinde kurulan ‘KATÖD – Karlsruhe Türk Öğrenci Derneği Gençlik Korosu’ aylar süren yoğun çalışmalar neticesinde ilk büyük konserini 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü saat 19.00’da ‘Stephansaall Karlsruhe’ de veriyor.

70’Lİ YILLARIN FİLM MÜZİKLERİ VE TÜRK KLASİKLERİ…

Ataşelik uhdesinde kurulan KATÖD Gençlik Korosu ile Karlsruhe Türk Müziği Korosu tarafından verilecek ‘Bahar Konserinin Ataşelik Müzik Öğretmeni Ahmet Ceylan mihmandarlığında; ud, kanun, ney, yaylı tambur ve perküsyondan oluşan profesyonel sazlar eşliğinde klasik Türk müziği eserleriyle başlayıp 70’li yılların Türk film müzikleriyle devam edeceğini ve izleyicilere muhteşem bir müzik serüveni yaşatacaklarını söyleyen Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, şunları söyledi;

 KORO

DİLİMİZİ ŞARKI VE TÜRKÜLERLE DAHA GÜZEL ÖĞRETEBİLİRİZ

Diğer şehirlerimizde de müziğimizin, şarkılarımızın, türkülerimizin başta çocuk ve gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımız tarafından öğrenilmesi için birçok kurs ve müzik çalışmalarına devam ediyoruz. Çünkü dilimizi, kültür ve tarihimizi çocuklarımıza en güzel müzikle, şarkılarla öğretebiliriz. Dünyanın en zengin ve kadim müziklerinden birisi olan ve evrensel müziğin gelişimine büyük katkıları bulunan Türk müziğinin tarihi göz önünde tutulursa; Türk müziği Türk dil ve kültürünün korunmasında özellikle yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız için mühim bir fonksiyona sahiptir. Bu nedenle özellikle tüm vatandaşlarımızı ve Alman dostlarımızı bu güzide müzik şölenine davet ediyoruz.

KONSER DAVET