25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Manzak, ‘ İslam alemi ve sizlerin bayramını kutlarım.’

BW-HABER Karlsruhe

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karlsruhe Şubesi Başkanı Kamil Manzak , Ramazan Bayramı sesebiyle kutlama mesajı yayımladı.

Rahmet ve mağfiret kapısı, Kadir Gecesine kavuşmanın mutluluk kaynağı olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifin bereketi ve huzuruna erişerek bayram sevincini yaşıyor olmaktayız.
Sevgi ve saygıyla kutlanan bayramlar, birlik ve beraberlik, dostluk, kardeşlik bağlarının çoğaldığı, huzurlu maneviyatla taçlanan değerli günlerdir.

Şükürler olsun ki bizler, tarihimizden beri gelen yardımlaşmanın ve dayanışmanın, paylaştıkça çoğalacağının, gönül zenginliği, hoşgörü ve tevazu ile hareket etmenin kıymetli olduğu, güçlü şuura sahibiz.
Toplumdan topluma farklılık gösteren bayramların, ortak noktalarından en önemlisi sevinç, mutluluk duygusu olmuştur. Bu sevinç duygusuyla ülkemizin, İslam aleminin ve sizlerin bayramını kutlar, bu manevi değerlerimizin dünyanın dört bir yanında önemli ve kıymetli olduğunun benimsenmesini temenni ederim.

Alınan tedbirler ve önlemler neticesinde içinde bulunduğumuz bu süreçte Ramazan ayı ve bayramında birbirimize karşı mesafemizi korumanın önemi gereği; kalabalık sofralarımıza ve davetlerimize katılım gösterememek, geçici süreliğine camilerimizin ve şirketlerimizin kapatılması gibi birçok nedenler bizlere burukluk hissi yaşatsa da bu günlerin geçici ve gelecek günlerin Allah’ın izniyle katbekat güzelleşeceğinin inancındayım.Bu sıkıntılı günlerin üstesinden gelecek, kalplerimizdeki ve gönül mabedimizdeki sevgimizi yeşertip, gelişimlerin, güçlü kalkınmaların, yeni süreçlerin oluşumuna katkı sağlayarak bu mesafeleri birlik ve beraberlik, sevgi, saygı, hoşgörü içerisinde aşarak, sair vakitlere kavuşacağız. Biliyoruz ki; Ne dem baki, ne gam baki, Ya Hu!

Ülkemizin, milletimizin, sizlerin ve tüm İslam âleminin Ramazan bayramını tüm kalbi duygularımla kutlar, tüm insanlık için sağlıklı, huzurlu, barış dolu nice bayramlar dilerim. Esenlikle kalın.

MÜSİAD Karlsruhe Başkanı