24/02/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

MÜSİAD Takvim Çalışması Yaptı: Gençler Önceliğimiz…

BW-HABER Bad Herrenalb

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MÜSİAD) Karlsruhe Şubesi 2020 yılı çalışma takvimini belirledi. Almanya’nın kur kenti Bad Herrenalb kentinde Hotel Am Kurpark’ta yapılan tolantıda, geçmiş yılın çalışma raporu üzerinde duruldu, 2020 için öncelikler belirlendi. MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Kamil Mazdak ‘iş dünyası temsilcileri olarak ekonomi ana işimiz gibi gözükse de sosyal alanda, sanatta, eğitimde yani hayatın tüm alanlarında bizimde önerilerimiz olacak.’ dedi.

Çalışma Takvimi Toplantısına MÜSİAD Avrupa Koordinatörü Burhan Sağlam, MÜSİAD Karlsruhe Başkan Yardımcısı Erdem Arın, Karlsruhe MÜSİAD Şube Başkanı Kamil Manzak, Genç MÜSİAD Karlsruhe Başkanı Gökhan Çalışkan ve MÜSİAD Karlsruhe üyesi iş adamları katıldı.

Toplantıda Karlsruhe’de düzenlenen Güney Almanya’nın en büyük ‘ Mesleğe ilk adım’ fuarıda masaya yatırıldı. Kamil Manzak, meslek fuar ile ilgili bilgi verirken meslek çeşitliliğin Almanya’da artış gösterdiğini dikkat çekti. Toplantıda MÜSİAD olarak genç meslek adaylarına yeni imkan verilmesi üzerine çalışmalar yapılmasının gerekliliğini vurguladı.