18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Mustafa Yeneroğlu ” Mutlaka sandıklara gidin”

 

 

BWHABER

Karlsruhe 9 Haziran 2018


 
İstanbul AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri için yurt dışı seçmen kütüğüne kayıtlı vatandaşların oy verme işlemlerinin devam ettiği Karlsruhe Başkonsolosluğunda sandık görevlilerini ziyaret etti. Karlsruhe Başkonsolosu Nevzat Arslan tarafından karşılanan Mustafa Yeneroğlu, başkonsolosluk bahçesinde kurulan seçim sandığında  oy kullanma işlemlerin çok rahat ve hızlı olduğunu söyledi. 

Karlsruhe Başkonsolosluğu arka bahçesinde  kurulan seçim sandıklarında görevlilerle sohbet eden Yeneroğlu, oy kullanan seçmenlere de hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimler için Almanya’nın 13 kentinde kurulan sandıklarda  oy verme işlemleri devam ederken sandıklardaki hareketlilikte günden güne artıyor. 

İstanbul AK Parti Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ziyareti esnasında sorularımızı cevaplandırdı. Mustafa Yeneroğlu şu açıklamada bulundu, ” Güçlü bir ilgi görüyorum.Vatandaşlarımız kararlı,  seçimlerin önemli olduğunun bilincinde ve mutlaka seçimlere katılmak istiyor. Bizim içinde çok önemli, yani Yurtdışı Türkler olarakta vatandaşlarımızın mutlaka kendi iradelerini sandığa yansıtması siyasetin kendilerini daha güçlü biçimde görmesi çok önemli. Bu sadece Türkiye için değil, içinde bulunduğu ülkelerde sandığa gitmekle Türkiye ile ilişkilerin iyi olması konusunda demokratik tavır koyuyor. Burada da görüyorsunuz oy kullanılması oldukça rahat, 3-4 dakika içinde oy kullanabiliyorsunuz. ”

Almanya, Fransa ve Hollanda’da çok ciddi kısıtlamalr ile karşı karşıya kalındığını ifade eden Mustafa Yeneroğlu bunun anti- demokratik bir uygulama olduğunu savundu. Yeneroğlu bir iktidar partisinin seçim çalışması yaparken, terör ile ilintili bir partinin çalışmalarının serbest bırakılmasının Almanya’nın demokrasisi adına bir utanç vesilesi olduğunu vurguladı. 

Avrupalı Türklerin Sorunuyla AK Parti İlgilendi

Avrupalı Türklerin meseleri ile ilgilenen doğrudan meclisce getiren Ak Partidir.‘ diyen Yeneroğlu, Yurtdışı Türklerin meselerini temsil etmek onları taşımaktır dedi.  Mustafa Yeneroğlu anamuhalefet partisinin aday bile göstermediği eleştiririsini yaparken şunları söyledi ‘ Gönül isterdi ki CHP’de Yurtdışı için seçilebilecek yerden aday göstersin. CHP’de de Yurtdışı Türkler ile ilgili mekanizmalarında bir bilinç oluşsun. Ama maalesef yapmadılar bunu.”