18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Müzik İle Türkçe Öğreniyorlar

IMG_8218

 


BW- HABER    Karlsruhe


Karlsruheliler “Gitar İle Türkçe Şarkı” kursunu çok sevdi. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine   bağlı müzik öğretmeni Çetin Mutluer tarafından verilen gitar kursuna ilgi büyük oldu. 2 sınıftan oluşan gitar kursunu, Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı ziyaret etti.

Geçtiğimiz sene Karlsruhe Eğtim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından başlatılan “Haydi Türkçe Konuş Benimle” kampanyası ile  27 farklı kurs açılarak kampanyaya ilgi artırıldı. Kampanya sonucunda açılan kurslardan  biri olan gitar kursuna ilgi büyük oldu. Karlsruhe Okul Aile Birliği’ne ait sınıflarda düzenlenen kursu ziyaret eden Gürkan Avcı ,kurs çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şarkı İle Türkçe Öğreniyorlar

Çocuklar ile birlikte sohbet eden Avcı, kendisininde gitarda ki başarısını gösterdi. Çocuklar ile birlikte “Çayır Çimen Geze Geze” şarkısını birlikte çalıp söyleyen Avcı, Türkçe şarkı öğrenmek, Türkçe dilini öğrenmenin en eğlenceli ve en kolay yolu dedi.  Gürkan Avcı kursa, öğrenci velilerinde iştirak ettiğini, gitar kursunda Türkçe nota ve şarkıların öğretildiğini söyleyerek, çok farklı, yeni Türkçe kelime öğrenen çocukların Türkçe şarkı yolu ile kelime hazinelerinin geliştiğine işaret etti.

Kursa farklı milletlerden insanlarda katılıyor.

Karlsruhe’de açılan “Gitar ile Türkçe Şarkı” kursuna ilgi oldukça büyük oldu. Farklı milletlerden insanlarında katıldığı kurs için ayrı bir sınıf daha oluşturuldu. Her Cuma öğleden sonra başlayan kurs Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafında ücretsiz veriliyor.

IMG_8233


IMG_8239


IMG_8231