09/12/2023

BW News

Nachrichten aus der Welt

Oberndorf ‘da 23 Nisan Coşkusu

BW-HABER Oberndorf 4 Mayıs 2019

Almanya’nın Oberndorf Vöhringen Okul Aile Birliği tarfından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına çocuklar, bayrak korteji eşliğinde elektikli kay kay (Hoverboard) üzerinde geldiler.Winzeln spor salonunda düzenlenen etkinlik saygı duruşu, ardından İstiklal Marşı ve Alman milli marşının çalıması ile başladı. Oberndorf-Vöhringen’in başarılı Okul Aile Birliği Başkanı Ayşe Yıldırım açılış konuşması yaptı, Yıldırım konuşmasında günün anlam ve önemini belirtirken konuşmasının sonunda Türkçe derslerine velilerin desteğini istedi.


Okul Aile Birliği ve Türkçe dersi öğrencileri , öğretmenleri eşliğinde hazırladıkları gösterileri büyüklerin beğenisine sundu. Ünlü yazar Rıfat Ilgaz’ın ölümsüz eseri ‘ Hababam Sınıfı’ nı sinema uyarlamasını canlandıran öğrenciler büyük beğeni kazandı. Minik öğrencilerin bayrak sevgisini simgeleyen oyunları büyüklerden tam not alırken, şirinmi şirin mavi renkte şirinler oyunları ile hem güldürdü hemde büyük alkış aldı.

Öğrenciler tüm marifetlerini gösterdi, başarılı palyaço oyunu ile profesyonallere adeta taş çıkardılar. 23 Nisan çocuk bayramının vazgeçilmezi Ankara Misket oyunu ile tüm salon coştu.

Programda büyük emeği olan Türkçe dersi öğretmeni Sibel Yılmaz, 23 Nisan çocuk bayramında çocuklarla birlikte sahnede şarkılar söyledi. Kapanışta 10 yıl marşı çalarken tüm salon ayaktaydı. Etkinlikte Sulz Öğretmeni Erol Erdoğan’da hazır bulundu.