25/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Öğretmenlerin Eğitim Ataşesi Ziyareti

 

KARLSRUHE HABER IMG_8944

Karlsruhe kentinde faaliyet gösteren Okul Aile Birliği, çocuklar için okul yardım kursları düzenliyor. Kaiseralle 7 d adresinde bulunan sınıflarda verilen okul yardım kursunun öğretmenleri ,  koordinasyon başkanı Filiz Sofyalı ile birlikte Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı’yı ziyaret etti. Ziyarette koordinatör öğretmen Kazım Yılmaz’da hazır bulundu. Koodinasyon başkanı Filiz Sofyalı, Lutz Haussman, Stephan Simon, Alexa Burkholz, Minne Decker ve  Cansu Gündoğan’dan oluşan okul yardım kursu öğretmenlerini Gürkan Avcı’ya tanıttı. Filiz Sofyalı, Ekim ayında başlayan ve kısa zamanda Karlsruhe’de büyük ilgi gören okul yardım kursu hakkında bilgi verdi.

Yüksek kalitede yardım kursunu çok uygun bir ücret karşılığında öğrencilerin hizmetine sunduklarını belirten Sofyalı, kursa kayıt konusunda dikkati çekti ; özellikle yarı dönem bitmeden kurslardan faydalanılmasının altını çizdi.  Aksi takdirde bu dönemde alınabilecek istenmeyen kötü notların ikinci dönemde düzeltilmesinin daha zor olabileceğini söyledi.

Matematikten yardım isteyen daha çok

Sofyalı açıklamasına şöyle devam etti  ” Özellikle öğrencilerimiz en çok matematik konusunda yardım istiyorlar. Mağlesef velilerimiz bize çok geç başvuruyorlar, şuan bizlerden yardım talep etmenin en iyi zamanı, çok cüzzi bir ücret karşılığında derslerde karşılaştığı sorunlara yardımcı oluyoruz.” dedi.

Avcı : OAB’ni başarılı buluyorum

Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Karlsruhe OAB çalışmalarını  yakından takip ettiğini ve oldukça başarılı bulduğunu belirterek, Okul Yardım Kursu projesini çok olumlu bulduğunu bu sayede öğrencilerin okullarda ki başarısının artacağını  söyledi. Avcı OAB’ ği çalışmalarına destek vermeye devam edeceğini söyledi.

Karlsruhe Okul Aile Birliği okul yardım kurslarında Fransızca, Almanca, İngilizce, Kimya ve  Biyoloji,  derslerinden yardım talep edebilirsiniz.