24/07/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Öğretmenler Günü Karlsruhe’de Kutlandı

BW-HABER

Karlsruhe / Ettlingen 26 Kasım 2017


24 Kasım Öğretmenler günü Almanya’nın Karlsruhe kentinde düzenlenen etkinlikle kutlandı.
Sunumunu Karlsruhe Eğitim Ataşeliği Koordinatör Öğretmen Kazım Yılmaz’ın yaptığı, Ettlingen Radisson Blu Hotel’de  düzenlenen programda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından,  TC Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol öğretmenlere hitaben konuşma yaptı. 
Konuşmaların ardından Almanya’nın tanınmış müzik grubu ‘Grup Cümbüş’ sahne aldı. Türk Sanat ve Türk Halk müzikleriyle unutulmaz bir gece yaşattı. Öğretmenlerinde zaman zaman katıldığı türküler, birlikte söyledi. Program yemek ile devam etti.

Tüm yurtta olduğu gibi Almanya’nın Baden bölgesinde de 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlandı.

Karlsruhe Başkonsolosluğu Karlsruhe Eğitim Ataşeliği tarafından Karlsruhe kentinde düzenlenen muhteşem Öğretmenler Günü kutlamasına 95 Türkçe ve Türk Kültürü Öğretmeni, Gönüllü Öğretmenler ve Eğitim Gönüllüleri katıldı. Etkinliğe Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, Başkonsolos Yardımcısı Mebşure Taşkın, Konsolos Adnan Hayal, Karlsruhe Çalışma ve Sosyal Güvenlik Ataşesi Muhammet Kıran, Karlsruhe Güvenlik Ataşesi Süleyman Ünal, Türkçe Dersi ve Türk Kültürü Öğrtemenleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. 

Öğretmenler sevgi ve özveri simgesi

Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol konuşmasında öğretmenlerin sevgi ve özverili çalışmasının altını çizerek, ” Milletlerini kurtaranlar yalnız öğretmenlerdir sözü, öğretmenlerin önemi ve toplum içindeki yerinin açık bir şekilde vurgulandığı belkide en güzel ifadelerden birini teşkil etmektedir. Öğretmenlik şüphesiz dünyanın en kutsal mesleklerinden biridir. Genç nesilleri en iyi şekilde yetiştirmek için yılmadan ve bıkmadan bu kutsal mesleği icra eden öğretmenlerimiz yurdumuzun her köşesinde veya sizlerin olduğu gibi ülkemizin sınırlarının ötesinde vatandaşlarımızın yoğun yaşadığı ülkelerde emek ve özveriyle görevlerini yerlerine getirmektedirler. ”

Eğitimin temelinin ailede başladığını kaydeden Cem Örnekol, okul aile birliklerinden, velilerden öğretmenlere destek olmasıni isterken, velilerinden Okul Aile Birliklerine sahip çıkmalarını istedi. Konuşmasının sonunda Başkonsolos Cem Örnekol Baden bölgesinde faaliyet gösteren Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine, Ataşe atanmasını elzem olduğunu ifade etti.