18/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Oppenau Rambo yakalandı…

BW-HABER Oppenau
Alman Oppenau Rambosu yakayı ele verdi… Pazar gününden bu yana Alman onlarca polisin Kara Ormanları didik didik ederek aradığı Oppenaulu Rambo Yves Rausch (31) silahlarıyla birlikte yakalandı.

Oppenau’da orman kulübesinde oturan siyah giyimli adamdan şüphelenen polis kimlik sorgusu yapmak istedi. Ancak oldukça sakin bir şekilde oturan adam polislerin hiç beklemediği bir anda silahını polislere doğrultarak polislerin silahlarını aldı ve ünlü Alman Kara Ormanlarına kaçtı.
Ateşli silahların yanında, ok ve yayda bulunduran ‘Orman Rambosu’, peşine taktığı üç helikopter, 100 den fazla polis ile adeta Hollywood filmlerini aratmayan sahnelerle Alman polisine ve bölge halkına heyecanlı günler yaşattı. Rambo Yves adına fun sayfaları açılırken, t-shirt ve maskeler satışa çıktı.

‘Orman Rambo’ ne yapmıştı ?

Polisleri de tehdit ederek kaçmayı başaran şahıs bölgedeki ormanlık alana saklandı. Bölge Emniyet Müdürü Sözcüsü Wolfang Kramer, 4 polisin savunma halinde olduğu anda kaçak şahıs Rausch tarafından silahları alındığını söyleyerek “Rausch’ın yanında kesici aletlerle birlikte 4 silahın olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kara Orman’da Rambo serisinin belkide ilki oldu. Cuma günü 17: 17’de, Rambo altı günlük bir kaçıştan sonra nihayet tutuklandı. Bölge halkı uzun zamandır oldukça tedirgindi. Sapıklık suçuda bulunan Rambo Yves’in tutuklanmasına bölge halkı sevindi.