13/04/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Pforzheim Tek Yürek Oldu !!!

BW-HABER
Pforzheim 14 Ekim 2019

Almanya’nın Pforzheim şehrinda faaliyet gösteren Türk futbol kulübü FC. Fatihspor’a ait tesislere düzenlenen saldırının ardından Pforzheim halkı kenetlendi.Can kaybının yaşanmadığı saldırı sonrası Türk ve Alman Spor klüpleri biraraya gelerek FC Fatih Spor’a sahip çıktı. Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu saldırının düzenlendiği spor tesislerini Fatih Spor Kulüp başkanı Yunus Yazıcı ile birlikte gezerek bilgi aldı.

Yunus Yazıcı burada yaptığı konuşmada, farklı miletlerden insanların biraraya geldiği, birlikte spor yaptığı ve toplumsal bağları güçlendirdiği bir yere yapılan sadırıyı anlamsız ve korkunç bulduğunu ifade ederek, ‘ En yakın zamanda tekrar toparlanarak daha iyisini yapmaya çalışacağız’ Dedi.

Başkonsolosluğumuz her zaman yanlarında

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu tüm vatandaşlara geçmiş olsun diyerek itidal çağrısı yaptı. Terzioğlu konuşmasına şçyle devam etti, ‘Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması için Alman makamları nezninde gerekli girişimleri yaptık, yapmayada devam edeceğiz. Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız yılarrdır ister İslam karşıtı olsun, ister yabancı düşmanlığı olsun, isterse PKK terör yanlıları olsun kendilerine yapılan tüm tahriklere kapılmayarak, Almanya içerisinde huzuru ve uyumun bir parçası olmuştur. Vatandaşlarımızı geçmişte olduğu gibi yine aynı şekilde provakatif eylemlere karşı itidalli olsunlar kışkırtmalara kapılmasınlar birlik ve dayanışma içinde olsunlar. Başkonsolosluğumuz her aman yanlarında.’

Badischer Futbol Federasyonu 2. Başkanı Helmut Sickmüller, BFV Kreisliga Başkanı Thomas Pistel’de Fatif Spor Kulübüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.
Türkiye Futbol Federasyonu yöneticileride telefon ile bağlanarak Fatih Spor’a geçmiş olsun dileklerini ilettiler.