14/06/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Sedat Demir ‘Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun’

BW-HABER

Karlsruhe 14 Haziran 2018


Avrupa Sivil İnsiyatif Platformu Genel Başkanı Sedat Demir Ramazan Bayramı münasebetiyle bir açıklama yaptı. Geçtiğimiz  hafta Makedonya’ya ziyarette bulunan Sedat Demir burada 2500 gıda paketi dağıttı. Makedonya’da yaşayan Türklerle buluşan Sedat Demir, bayramların millet için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günler olduğunu belirtti. Sedat Demir bölgede yaşayan müslümanlara yardıma devam edeceklerini açıkladı.

Sedat Demir, yayımladığı mesajında bayramların kardeşlik ruhunu pekiştirmeye, birlik ve beraberliğin arttırılmasına vesile olan günler olduğunu ifade etti.  “Toplumsal hayata bereket ve zenginlik katan bayramlar, milletimiz için kenetlenme, birlik ve beraberliğin temin edildiği günlerdir. Her bir menfi ve fevri yapılan davranışlardan uzaklaşmak, gönülleri birlikte maneviyata açmaktır” ifadesini kullandı.

Sedat Demir devam eden seçimlere katılmayada davet etti. Bayram süresince oy kullanılabileciğini, sandıklara ulaşım konusunda ‘ Seçim Taksi ‘ ile rahat bir şekilde ulaşıldığını söyledi.