20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Silahlı Taksi Soygunu

 

BW-HABER

Karlsruhe / Bruchsal 2 Ocak 2017


Taksiciyi soyan silahlı soyuncu yakalandı

Karlsruhe Europa Meydanında müşteri olarak binen 22 yaşındaki gencin kendisine silah doğrultana kadar Türk taksi şoförü gaspçı olduğunu anlamadı. Salı sabahı Europa Meydanında bir Türk’e ait taksiye yaklaşan zanlı, Bruchsal’a gideceğini ve ödemeyi kredi kartı ile yapmak istediğini belirtiyor. Türk taksi çalışanı kredi kartı kabul etmeyince bir arka sırada  bulunan Hataylı Türk taksiciye yöneliyor. 

Salı günü sabah saatlerinde silah tehditi ile taksiciyi soyan 22 yaşındaki genç tutuklandı. Salı sabahı Bruchsal’da silahlı soygun gerçekleştiren 22 yaşındaki şüpheli polisin başarılı operasyonu sonucu kısa zamanda yakalandı. Tutuklanan şüpheli Karlsruhe Europa Platz’dan taksiye bindi. 22 yaşındaki şahıs Bruchsal Tren İstasyonuna gitmek istediğini belirtti. Türk Taksi şoförü durumundan hiç şüphe etmediği şahsı Bruchsal Tren İstasyonuna getirdi. İstasyona yaklaştıklarında aracı durdurmasını isteyen şüpheli Durlacher caddesine yönlendirerek burada  indi. Şüpheli taksi ücretini ödemek yerine,  elindeki silahı taksi şoförüne doğrultarak para istedi. Bir miktar para ve şoförün cüzdanını alan gaspçı yaya olarak olay yerinden uzaklaştı. 

Eşkali belirlelenen 22 yaşındaki soyguncu kısa bir sürede Luisen- ve Stadtgraben caddesi köşesinde tesbit edildi. Gaspçıyı Victoria caddesinde bekleyen polisler, Bruchsal Tren İstasyonu Meydanında kıskıvrak yakaladı. Silahı ve üzerindeki paralara el konulan gaspçı adli kontrole getirilerek alkol ve uyuşturucu kontrolünden geçti. 

 Karlsruhe Savcılığından sorgusu tamamlanan 22 yaşındaki gaspçının ağır cezada yargılanacağı bildirildi.