20/05/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Sıla’ya Hayat Olmaya Geldiler

BW-HABER

Pforzheim 14 Mayıs 2017


Deniz Sıla’ya Hayat Olmaya Geldiler.

Almanya’da insanlık Pforzheim kentinde buluştu. Geçtiğimiz Pazar günü tam 1200 kişi başvuru formunu doldurarak gönüllü bağışçı olmak için kuyruğa girdi. Pforzheim kentinde Hilda Lisesi spor salonunda büyük bir heyecan hakimdi. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğine bağlı eski Türkçe ve Türk Kültürü dersi  öğretmeni Gaye Demirbaş Uğurtaş’ın kızı 14 yaşındaki Deniz Sıla Uğurtaş yakalandığı  amansız kan kanserinden kurtarmak amacıya başlatılan kampanya, Kanada, Almanya ve Türkiye’de devam ediyor. Türk Dışişleri Bakanlığınında destek verdiği kampanyada bu gün müjdeli haberler gelmeye başladı. 

5 mm ile hayat kurtarın

Tübingen Kemik İliği Bağış Bankası DKMS’nin düzenlediği Hilda Gymnasium Bertha-Benz-Halle’de ki kan bağışı etkinliğinde  oluşan uzun kuyruklar akşam saatlerine kadar sürdü. Sadece 5mm kan ile bir hayatın kurtulabildiği kampanyaya Karlsruhe’den konsolos Mebşure Taşkın, Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Nürnberg konsolosu Güral Baş, Toronto muavin konsolos Ebru Demirbaş Çelik, Hilda Lisesi Müdüresi Edith Drescher ve Alman Pforzheim Gazetesinden Albert Esslinger katıldı. PZ medya grubu ” Menchen in Not’ dan Gaye Demirbaş Uğurtaş ailesine 2.500 Avro yardımda bulundu. 

Uğurtaş ailesinin çok acil maddi yardıma ihtiya duyduğunu ifade eden kampanya koordinatörü Seval Kalıcı, Gaye Demirtaş Uğurtaş’ın Deniz Sıla’nın 14 yaşında olması nedeniyle 3 ay hastanede kızının yanında olacağını söyledi.