03/03/2024

BW News

Nachrichten aus der Welt

Son İki Gün !!! Oyunu Kullan…

BW-HABER

Karlsruhe 17 Haziran 2018


SON İKİ GÜN 

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimler için Almanya’nın 13 kentinde  kurulan sandıklarda oy verme devam ederken sandıklarda yoğunluk artıyor. 

Türkiye’de 24 Haziran Pazar günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turu ile milletvekili genel seçimleri için Almanya’da 7 Haziran’da başladı. Oy verme işlemleri 13 gün sürecek ve 19 Haziran Salı günü son bulacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı karar uyarınca Almanya’nın 13 kentinde sandık kuruldu. Berlin, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf, Essen, Münih, Münster, Hannover, Karlsruhe, Hamburg, Nürnberg ve Mainz kentlerinde oy vermek işelemleri devam ediyor…

 

Almanya’nın Karlsruhe Başkonsolosluğu bahçesinde oy sandıkları için devasa kurulan çadırda vatandaşlar büyük bir ilgiyle oylarını kullandı. Hafta içi  6, hafta sonları ise yoğunluk nedeniyle 9 sandık ile seçmenlere hizmet verilen olan Karlsruhe Başkonsolosluğunda bugün 17 Haziran Pazar günü 6.056 seçmen oy kullandı. 

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması halinde ise oylamanın 30 Haziran-4 Temmuz tarihleri arasında yapılması öngörülüyor.